Armut Tipli Kadınlar için Gelinlikler

Armut Tipli Kadınlar için Gelinlikler Resimler (6)

Gelinlik modelleri çoğu zaman kadınların vücut tipleri dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Farklı vücut tiplerine sahip kadınlar için özel olarak hazırlanan modeller görüntü ve kullanış açısından hazır giyime oranla çok daha başarılı modellerdir. Bu nedenle kadınlardaki özel vücut tipleri araştırıp belirlendikten sonra özel vücut tiplerine özel olarak üretilen modeller daha iyi sonuç vermişlerdir. Özellikle armut tipli kadınlar için gelinlik modelleri üretiminde oldukça hassas davranılarak ortaya çıkarılacak olan modelin, kadının alt kısmındaki fazla kilolarını kapatacak şekilde üretilmesi sağlanmıştır. Böylece gelinini içine sinerek giyebileceği gelinlik modelleri ortaya çıkmıştır. Biz de bu modeller nelerdir onları araştırıp sizlere yazmak istedik.

Armut tipli vücutlar için hazırlanan gelinlik modelleri nelerdir?

Özel vücut tiplerinden biri olan armut tipli vücutlar için kıyafet hazırlamak oldukça özen isteyen bir iştir. Bunun farkında olan moda tasarımcıları gelinlik modelleri gibi zaten hassas olan bir konuyu daha da özen ve dikkatle ele almaktadır. Gelinlik tasarlamanın zor olması da işin içine girdiğinde optimum önemle tasarlanan modeller ortaya çıkmaktadır. Armut tipli vücutlara özel gelinlik modelleri bu özenli ve dikkatli tasarımın bir ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Geçen yıllarda farklı vücutlar için özel tasarımların çok fazla yaygın olmadığını görmekteyiz. Ancak günümüzde neredeyse her gelinlik modeli gelinliği taşıyacak kadınlara özel olarak tasarlanmaktadır. Armut tipli vücutların temel özelliği bel kısmının geniş olmasıdır. Basenlerdeki genişlikten kaynaklanan görüntü bozukluğunu gidermek adına, armut tipli vücutlara özel olarak daha çok kabarık etekli modeller tasarlanmaktadır. Eteğin başlangıç kısmı olarak da basenlerin üst tarafı seçilmektedir. Sade etekli ve balık etek gelinlikler armut tipli vücutlu kadınlara özel gelinlikler için tercih edilememektedir.

Aslında yukarıda anlatılan durum vücut yapısı sorunlu kabul edilen kadınların görünümünü kıyafetle örtmekten ibarettir. Kendiyle barışık bazı kadınlar ise herkesin görüntüsünde kusur olarak kabul ettiği sorunlara pek fazla aldırış etmezler. Böylece armut tipli kadınların da vücutları için tavsiye edilen veya edilmeyen her türlü gelinlik modellerini tercih ettiği durumlarla karşılaşılmaktadır. Hal böyle olduğunda vücuda uygun saç modelleri ve gelinlikteki farklı süslemelerle model daha göz alıcı hale getirilmektedir. Böylece dikkatler gelinin vücut tipinden çok gelinlik modeline çekilerek daha kusursuz bir görüntü elde edilebilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*