Anneler Günü Yaklaşıyor!

Anneler Günü Yaklaşıyor Resimleri (26)

İnsanların en kutsal varlıklarından biridir anneler! En cefakar günleri bizi büyütmek içini yaşar, en zor günlerimizde hep yanımızda olur, bizleri hep çok sever, bizlere her zaman yol gösterir ve kılımıza zarar gelmesin diye eminim dünyaları ayağa kaldırabilecek güçleri vardır. Peki bu kadar büyük bir yükün altında olan annelerimiz için yılın sadece bir günü yeterli olmasa da onlara bu günün onların günü olduğunu hissettirmek, onların günü olduğunu yaşatmak mutlu etmez mi onları? Hem de çok mutlu eder! İşte bu yüzden anneler günü yaklaşıyor dediğimiz şu günlerde biz de bu sorumluluğun altında kendimizi hissederek bu yazıyı sizlerle paylaşmak istedik. Eminiz ki annelerin gönlünü almak için bir güzel söz yeter ancak güzel bir hediyeyle de bu sözleri süslemek eminiz ki çok daha güzel olacaktır.

Anneler günü için alınabilecek hediyeler nelerdir?

Anneler günü dünyada var olan özel günlerden belki de en özelidir. İnsanların çok azı için anneler gününün çok fazla bir önemi yoktur. Ancak insanlığın büyük çoğunluğu annelerini bu özel günde farklı bir şekilde anmak ister. Annesi ölmüş olanlar onların ardından dua ederek, yaşayanlarsa yanına gitme imkanı olanlar ufak tefek de olsa bir hediye alıp yanına giderek ya da yanına gidemeyecek kadar uzaktaysa hiç değilse bir telefonla arayarak annelerine özel bir gün yaşatmak için ellerinden geleni yaparlar. Peki anneler gününde alınacak hediyeler nelerdir sorusunun cevabını verebilmek mümkün müdür? Bizce bu sorunun cevabını tam olarak vermek mümkün değildir. Çünkü her anne farklı bir insandır ve farklı insanları farklı yollarla mutlu etmek gerekebilir. Örneğin küçük bir çocuğun kırda elleriyle topladığı çiçeklerden oluşturduğu bir demet çiçek belki de o annenin ömründe aldığı en güzel hediyedir. Veya çocuğunun güzel notlar aldığını öğrenen annenin sevinci dünyadaki en değerli hediyeden daha değerlidir.

Yukarıda bahsedilen manevi değeri yüksek hediyeleri bir kenara bırakıp daha farklı hediyeler nelerdir bir bakacak olursak akla ilk gelen hediyeler küçük ev aletleridir. Küçük ev aletleri annelerin her zaman ihtiyacı olup da ya alamadığı ya da almayı sürekli ertelediği ihtiyaçları arasındadır. Mutfak gereçleri anneler için her zaman ihtiyaç olmuştur. Bundan sonra da sürekli ihtiyaç olarak kalacağı için anneler gününde bir küçük ev aleti hediye olarak alınabilir. Aslına bakılırsa en güzel anneler günü hediyesi annenin ihtiyacı olan bir hediyedir. Bu hediye kimi zaman bir çatal kaşık seti olur, kimi zaman mutfak robotu, kimi zaman çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve hatta nevresim takımı bile olabilir. önemli olan hatırlanmak ve değer gördüğünü hissetmektir.

Eşler de anne olan veya anne adayı olan eşlerine anneler gününde güzel hediyeler alabilirler. Bu hediyelere örnek olarak anne çocuk kolyeleri verebilir. Bunun  yanında şık bir fincan takımı da eşlerin hem çok işine yarayan hem de severek kullanabileceği bir hediye olur. Tabi ki bir kadına hediyeden bahsedilirken çanta, saat, ayakkabı gibi aksesuarları es geçmek olmaz. Anne olsun olmasın tüm kadınlar bu gibi aksesuarları hediye olarak almaktan her zaman mutluluk duyarlar.

Şüphesiz ki anneler için asıl olan yılda en az bir defa da olsa özel olarak hatırlanmaktır. Gelecek yıllarda da hatırlanacağını bilmek ve asla yalnız kalmayacağından emin olmak bir anneye hayatı boyunca verilebilecek en güzel hediyedir. Annelerimizin her gününün anneler günü kadar özel olması dileğiyle…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*