Amigurumi Bebekler

 Amigurumi Bebekler

Plastik oyuncakların çocukların sağlığına zarar verdiği, son zamanlarda yapılan pek çok araştırmada kanıtlanmış durumda. Bu durumun sonucunda aileler, çocukları için el yapımı ahşap ve örme oyuncakları tercih ediyor. Amigurumi oyuncaklarda bu konuda devreye giriyor. Amigurumi, elle yapılan, tığ veya şiş ile örülen ve içi doldurularak yapılan oyuncaklara verilen isimdir. Bu yöntem ile pek çok oyuncak çeşidi yapılabilir. Arabalar, bebekler, uçaklar, kedi, köpek, kuş, kurbağa gibi hayvan çeşitleri ve motosiklet gibi taşıtlar, bu oyuncaklara örnek verilebilir. Tamamen el becerisi ile yapılan bu sanat ile bayanlar, artık para bile kazanabilmektedir. Bu işi profesyonel yapan kişilerin oyuncakları, pek çok kişi tarafında tercih edilmektedir. Sizler için en güzel amigurumi modellerini araştırdık. İşte o örnekler…

Amigurumi Oyuncak Bebekler

En çok tercih edilen amigurumi oyuncak modelleri bebeklerdir. Hem kız hem de erkek çocukların ilgisini çeken bu oyuncaklar, çocuklarınıza verilecek en güzel hediyelerdendir. Bu bebekler farklı renklerde ipler ile yapılabilir. İçi elyaf ile doldurulan bu bebeklerin yapımı elbette ki zordur. Ancak ufak bir araştırma ile siz de bu bebekleri yapabilirsiniz.

bebeklersayfa1

Hayvan Modelleri

Bu amigurumi modellerinde öncelikle yapmak istediğiniz hayvanı belirlemeniz gerekiyor. Örneğin kurbağa için yeşil, kuş için sarı kedi için turuncu ve köpek için kahverengi ipleri tercih edebilirsiniz. Bu hayvanlar ile çocuklarınız eğlenceye doyamayacak.

indir

Gelin Damat Modelleri

Amigurumi ile yapılan oyuncaklardan en ilgi çekenleri gelin ve damat modelleridir. Bu modeller genellikle düğünlerde gelin masalarını süslemek yada gelin arabalarını süslemek amacıyla kullanılır. Düğününüzden sizlere kalacak ve çocuklarınıza miras olabilecek en güzel oyuncak modelidir.

gelin-b-8-530x767

Oyuncak Vantilatörler

Amigurumi ile yapılabilen en uğraştırıcı modellerden biridir. Bu vantilatörleri isterseniz evinizin bir köşesinde aksesuar olarak isterseniz de çocuğunuzun odasını süslemek için kullanabilirsiniz.

indir-1

Yemek Tabakları

Amigurumi ile yapılan ve dikkat çeken bir başka model de yemek tabakları yada sebze sepetleridir. Bu tabakların içinde çeşitli meyvelerden sebzelere kadar küçük minyatürler bulabilirsiniz. Oldukça şık görünen bu modelleri isterseniz mutfağınızda, isterseniz de oturma odanızda aksesuar olarak kullanabilirsiniz.

images

Oyuncak Pizza

En çok tercih edilen modellerden biridir. Çocukların iştahını kabartan pizza oyuncaklar, mutfaklarınızın dekorasyonlarını süsleyebilecek en güzel eşyalardan biridir. Tabii çocuklarınızın odalarında kullanarak da iştahlarını arttırabilirsiniz.

indir-2

Saç Kurutma Makineleri

Eğer kuaför dükkanınız varsa veya yatak odanızı makyaj malzemeleri ve süslenme eşyaları ile doldurmak istiyorsanız, amigurumi ile yapılan saç kurutma makineleri ve saç maşaları ile bunu yapabilirsiniz. Gerçeğini aratmayan bu minyatür oyuncaklar, kız çocukların da ilgi odağı oluyor.

amigurumi-sac-kurutma-makinesi

Korsan gemisi

Evinizi yada iş yerinizi güzel bir dekoratif malzeme ile süslemek isterseniz yada sevdiğiniz birine anlamlı bir iş hediyesi götürmek isterseniz, el yapımı korsan gemileri tam size göre olacaktır. Göz nuru ile yapılan bu örme gemiler, oldukça şık ve modern görünüyor.

indir-3

 

 

 

 

 

 

Diğer modeller:

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın