Amazon Türkiye’de Satış Yapmak

 

Bilindiği üzere Amazon Türkiye; Eylül 19 itibariyle resmi olarak ülkemizde satış yapmaya başladı. Tüm dünyada başarıya ulaşan alışveriş sitesinin şimdilik sadece ürünleri ile pazara girdiğini görebiliyoruz. Yakın bir gelecekte Amerika ve Avrupa’da olduğu gibi ülkemizde de pek çok farklı ürününü tanıtmaya başlayacağını görmek çok zor değil, bunun için bizde ürünlere yer verdiğimiz bir kategori oluşturmaya karar verdik. Ama amazon türkiye satış yapmak konusu amazon ürünlerinden farklı bir konu olduğu için bu yazıyı ana konu olarak eklemeye karar verdik. Elimizden geldiğince bu yazıyı bir bilgi kaynağı olarak görecek ve zamanı geldikçe güncelleyeceğiz. Dilerseniz diğer ürünler hakkında bilgilere yer verdiğimiz markalar bölümüne de göz atabilirsiniz.

Amazon Türkiye’de Mağaza Açmak

Bilinenin aksine amazon sadece kendi kazanç sağlayan bir sisteme sahip değil, amazonda mağaza açarak sizde para kazanmaya başlayabilirsiniz. Türkiye için şu an oldukça avantajlı bir sürecin başladığını söyleyebiliriz. Pazara yeni giren her markanın yaptığı gibi amazon.com.tr de daha çok müşteri çekmek için sonradan çok pahalıya mal olacak hesapları şimdilik bedava açmanıza olanak sağladı bile!

https://services.amazon.com.tr/

Yukarıda bulunan adresi ziyaret ederek yeni bir hesap açıyorsunuz. Sınırlı süre için geçerli fiyattan faydalanmanızı sağlayan bu seçeneği değerlendirebiliyorsunuz. amazon.com.tr başlangıç için 99 tl yerine hiç ücret ödemeden kayıt olmanızı sağlıyor. (Bu yazıyı yayınladığımız tarih için geçerli olan bu fırsat değiştiği zaman bu yazıyı güncelleyeceğim.)

Amazon Türkiye Para Kazanmak Avantajları Nelerdir

Öncelikle kendiniz bir eticaret sitesi açabilir ve bu siteyi işletmeye başlayabilirsiniz. Fakat böyle bir işlem yapmanız için host ve domain giderleri dışında ciddi bir reklam bütçesi ayırmanız gerekiyor. Amazon’da mağaza açmanız, reklamlarınızın en çok aratılan web sitesinde ilk sırada yer alması ile eş değer bir popülerliğe sahip olması anlamına gelebilir.

Amazonda Nasıl Satış Yapılır

Öncelikle yukarıda bulunan link aracılığıyla üyelik açıyorsunuz. Daha sonrasında ise karşınıza çıkan adrese işletme adınızı yazıyorsunuz. Geçerli bilgileri doldurduktan sonra envanter üzerinden ürün kaydınızı oluşturmanız gerekiyor. Ürün bilgilerini girmeniz durumunda ise amazon size satış yapıldıktan sonra gerekli bilgilendirme yapıyor. Böyle bir durum oluşması halinde de kargo ile alıcıya ürünü ulaştırabiliyorsunuz. Gittigidiyor mantığı ile çalışan bu sistemde işletmenizin gerekli bilgilerini girmeniz durumunda sadece ürünlerin satışını yapmanız yeterli oluyor.

Amazon Türkiye Komisyon Oranları

Amazon’da yapılan satışlardan kazanç elde etmenin farklı yolları bulunmaktadır. Bunun için komisyon oranları hakkında gerekli yönlendirmeyi site açıklamaktadır. Bunun için eğitim verilmekte hatta şimdiye kadar İngilizce üzerinden daha karmaşık bir mantıkla çalışan bu sistemin Türkçe olmasının satış yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırdığını söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!