Alıştırma Külodu Nedir Nasıl Kullanılır

Söz konusu olan bebeklerin tuvalet eğitimi olduğu zaman sıkıntı yaşamaya başlayabiliyoruz. Farklı konu başlıkları altında alıştırma külodu kullananlar ve yorumları hakkında internet üzerinde bilgiye rastlamak pek mümkün olmuyor. Var olan bilgilerin büyük bir çoğunluğu da marka reklamları içerdiği için bu konuda detaylı bir araştırma yapmanın daha yerinde bir karar olacağını düşündük. Bebek alıştırma külodu nedir ve neden kullanılır? Sorularının cevaplarını birlikte arayalım istedik.

Bebek Alıştırma Külodu Nedir

Alıştırma eğitiminin tam olarak yapılması belli bir zaman aralığına ulaşması ve kaslarının belli bir olgunluğa ulaşması beklenmektedir. Çoğu zaman bu konuda doktorunuzdan yardım alarak uygun zaman aralığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Zaman Aralıkları Bellidir

Çoğunlukla bebeğinizin bu konuda hazırlanmasının son derece büyük bir öneme sahip olduğu unutulmamalıdır. Alıştırma külodu bir anda hazır olmadan bebeğe giydirilirse hoş olmayan sonuçlar ortaya çıkabilir. Bebek tuvalet yapmayı reddedebilir. Bu sebepten önceden belirlediğiniz zaman içerisinde bebeğinizi hazırlamak sizin görevinizdir. Bu sebepten alıştırma külodu giydirme evresinin de büyük bir hazırlık ve kutlama havasında yaptırılması da son derece önemlidir.

Bebek ve Lazımlık Zamanları

Bebeğinizi yemekten sonra ve uyandıktan sonra -doktorunuz bu konuda sizi yönlendirecektir- lazımlığa götürerek psikolojik olarak kendini hazır hissetmesini de sağlayabilirsiniz. Hatta burada geçirdiği süreyi uzun tutarak neden lazımlığa geldiğinizi daha detaylı bir şekilde anlatarak onun kendini hazır hissetmesini de sağlamanız mümkündür.

Ne Zaman Alıştırma Küloduna Başlamalı

Bu ürünün kullanımı için 1.5 yaşın uygun bir zaman aralığı olduğunu söyleyebiliriz. Çoğunlukla bebeğin uygun şekilde algılaması ve buna göre hareket etmesi önemli olacaktır. Zaman aralığı sizi çok sıkıntıya düşürmeyecekse bebek alıştırma külodu başlangıç zamanı olarak yaz aylarını seçebilirsiniz.

Bebek alıştırma külodu temel olarak şunu amaçlamaktadır: Bebek çişe alışmak için çişin sıcaklığından rahatsız olmalı ve bebek bezinden farklı bir ürün kullanmanın idrakına varmalıdır. Çoğunlukla ebeveynler kendiliğinden öğrenilmesi gereken sihirli bir araçmış gibi algılarlar. Oysa ki bebek alıştırma külodunun öncelikli amacı bebeğinizi bezinden uzak tutmaya çalışmaktır.

Sonuç Olarak

Farklı bir sorunuz olursa lütfen yorum bölümünden bize ulaşmayı unutmayın. Sizler için hazırladığımız kadın forumu bölümünde bebek başlığı altından daha detaylı soru – cevap seçeneklerine de ulaşabilirsiniz. Daha fazla kişiye ulaşmak için bu seçenekten yardım almanız yeterli olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*