Aldatma Nasıl Olur?

Bildiğiniz üzere son günlerde aldatma konusu oldukça gündemde. Geçtiğimiz hafta Cem Özer’in yaptığı bir açıklama üzerine haber siteleri ve sosyal medya bu haberle yankılandı. Birkaç gün içinde hakkında yüzlerce haber, binlerce yorum yapıldı. Eşinin cinsellik yaşaması değil, duygusal paylaşımını aldatma olarak gördüğünü söyleyen ünlü oyuncunun bu sözü üzerine biz de aldatmanın ne olduğu, ne zaman aldatmış ve aldatılmış sayıldığı hakkında bir yazı hazırlamak istedik…

1)Cinsellik 

ne-zaman-aldatmis-olunur-3

Her ne kadar Cem Özer aksini düşünüyor olsa da, bir kadın ya da bir adamın bir başkası ile cinselliği paylaşması aldatma sayılır. Aldatma uzun süreli bir eylem olarak görülmemeli, tek gecelik bir ilişki de başka seçenekler aradığınızı, dolayısıyla partnerinizi aldatmış olduğunuz gerçeğini değiştirmiyor.

2) Duygusal Yakınlık 

ne-zaman-aldatmis-olunur-2

Aslında bu madde, ilk maddeden daha kötü. Nedeni ise cinselliğin bir anlık bir çekimden bile kaynaklanabiliyor oluşu. Örneğin erkeklere bakacak olursak, aldatanların büyük bir bölümü eşlerini sevmelerine rağmen bunu yapıyorlar. Duygusal yakınlık, duygusal bir alışveriş ise uzun bir süreç gerektiriyor. Bu da karşısındaki kişiye bağlanmayı, duygusal bir şeyler hissetmeyi gerektiriyor.

3) Başka Bir Aşk 

ne-zaman-aldatmis-olunur

Bir kadın ya da adamın içinde başka birine aşk besliyor olması onu aldattığı anlamına mı geliyor? Aslında bu konu biraz tartışılır ama yukarıdaki madde ile bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz. Kafanızda bir başkasının olması, yanınızdaki insana yalan söylediğinizi gösteriyor. Çünkü bir kalpte aynı anda iki farklı kişinin olması imkansızdır. Hele ki bu eski bir aşksa ve araya giren yıllara rağmen hiç bitmediyse, partnerinizi aldatıyor olmanız kuvvetle muhtemel.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*