Alçıpan Asma Tavan Modelleri 2016

Ev dekorasyonuna hepimiz önem vermekteyiz. Evimizin şık ve herkes tarafından beğenilen bir ev olmasına oldukça özen gösteririz ve en iyisi için uğraşırız. Son zamanlarda epey popüler olan alçıpan asma tavanlar artık her evin olmazsa olmazı haline gelmektedir. Yeni yapılan çoğu binalarda hep alçıpan asma tavanları görmekteyiz. Birbirinden farklı ve değişik tasarımlarıyla ilgi odağı olmayı çoktan başarmıştır. İç mimarlar tarafından özenle tasarlanan bu modeller evimize farklı bir hava katmakla beraber şık bir görüntü sağlamaktadır. Ayrıca perde kornişlerinin de gözükmesini engellemektedir. Kullanılan bu alçıpan asma tavanlar gözümüzü gönlümüzü açacak cinstendir. Git gide artan ilgisi ile 2016’nında trend konusu haline gelmiştir. Eğer ev dekorasyonumuzu baştan yapmak istiyorsak bu yazımızı okumadan karar vermenizi asla istemeyiz. O yüzden hemen 2016’nın alçıpan asma tavan modellerine bir göz atalım ve kararımızı verelim.

1- Renkli Asma Tavanlar

Özellikle yatak odalarımızda kullanacağımız bu renkli alçıpan asma tavanlar 2016’nın gözdelerinden biridir. Sıradan düz beyaz tavanlardan sıkıldıysanız ve evinize bambaşka bir hava katmak yolunda ilerlemek istiyorsanız renkli alçıpan asma tavan modellerine mutlaka bakmanızı öneririm. Tavanımıza uygun avizelerle de odamızı daha şık ve göz alıcı hale getirebiliriz.

asma-tavan-modelleri20

2- Şık Asma Tavanlar

Salonlarımızda rahatıkla kullanabileceğimiz bu modeller hem bayan hem de erkeklerin oldukça ilgisini çekmektedir. Uygun ledler ile aydınlatabileceğimiz bu tavanlar evde oldukça şık durmaktadır.

salon-tavan-modelleri13

3- Şekilli Asma Tavanlar

İllaki düz asma tavan olmak zorunda değil. Dilediğimiz her renk ve modelde alçıpan asma tavanları kullanabiliriz. Geometrik desenlerle, hoşumuza giden farklı şekillerle tavanlarımızı süsleyebiliriz.

 

alcipan-asma-tavan-4

4- Işıklı Asma Tavanlar

Evimizde ışıklandırmaya önem veriyorsak, alçıpan asma tavanlarla birlikte ışıklandırmamızı bir kombine haline getirebiliriz. Asma tavanların ardına yerleştireceğimiz led ve spotlarla odamıza farklı bir hava katmamız oldukça mümkün.

 

alcipan-asma-tavan14

5- L Şekilli Asma Tavanlar

Daha önce de söylediğimiz gibi birbirinden farklı modelleri bulunan alçıpan asma tavanlar, dilediğimiz renk ve modelde olabilmektedirler. Pek sık rastlayacağımız bir model olmayan L şeklindeki asma tavanlar evin ahengini tamamen değiştirmektedir.

alcipan-asma-tavan17

6- Şeritli Asma Tavanlar

Daha çok ofislerde, mağazalarda ve iş yerlerinde kullanılan şeritli alçıpan asma tavan modeli bulunduğu odaya ben buradayım dedirtecek cinsten. Şeritlerin ortasında bulunacak spot ışıklarla birlikte odanın havasına hava katacaktır elbette.

alcipan-tavan-modelleri17

7- Dairesel Asma Tavanlar

Çok göz kalabalığından hoşlanmayanlar için bu model oldukça ideal olacaktır. Sadece tavanın ortasında yer alan dairesel alçıpan asma tavanlar odaya bir avize süsü vermektedir. Dairesel kısımlara yerleştirdiğimiz ışıklarla bu dediğimiz tabir daha anlamlı olmaktadır. Kullanılan bu model de oldukça sade ve şık durmaktadır.

asma-tavan-modelleri21

8- Tahta Asma Tavanlar

Evleri ahşap olanlar için veya da ahşap tutkusundan vazgeçemeyenler için bu model sizler için harika olacaktır. Bulunduğu tavanda oldukça farklı duran tahta alçıpan asma tavanlar misafirlerin dikkatlerini direk üstüne çekmektedir.

Screenshot_12

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*