Ağda Lekesi Nasıl Geçer? – Bitkisel Yöntemler

agda-lekesi-nasil-gecer-bitkisel-yontemler resim

Kadınlar ağda yapmalarının ardından vücutlarında kalan ağda lekeleri ile karşı karşıya kalabilir. Bu durum genelde koyu tenli kadınlarda daha sık rastlanan bir sonuçtur. Ağda lekesinin meydana gelmesinin nedeni ise cildin yapısının hassas olması ve ağdanın yanlış bir şekilde uygulanması olarak karşımıza çıkar. Yanlış uygulama sonucunda ağda, cilt üzerinde değişik tonlarda lekeler ya da izler bırakır ve sonuç olarak istenmeyen bir görüntü meydana gelir. Peki, ağda lekesi nasıl geçer? ya da lekelerden kurtulmak için hangi bitkisel yöntemler uygulanabilir.

Ağda lekesi nasıl geçer ve hangi bitkisel yöntemler uygulanır?

Ağda lekesinin geçmesine yardımcı olan çeşitli doğal yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan biri deniz tuzu, bebek ve lavanta yağından oluşan karışımdır. Ağda lekesine ne iyi gelir? sorusuna verilecek cevaplardan biri bu doğal tarif olarak karşımıza çıkar.

Ağda lekesi için bitkisel yöntem

Gerekli malzemeler;

agda-lekesi-nasil-gecer-bitkisel-yontemler1 resim– Belirli oranda deniz tuzu

– Yetecek kadar bebek yağı

– 1 çay kaşığı kadar lavanta yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Hazırlama safhasında öncelikle tüm malzemeler karıştırılır. Bunun için uygun büyüklükte bir kavanoz yeterlidir. Deniz tuzu tanelerinin fazla büyük olmamasına dikkat edilir. Çünkü büyük taneli tuzlar cildi tahriş edebilir. Hazırlanan karışım banyo sırasında vücutta bulunan ağda lekeleri üzerine sürülür ve bu bölgeler ovulur. Yapılan uygulamanın ardından ağda lekeleri yavaş yavaş kaybolmaya başlar.

Ağda lekesi için ballı bitkisel yöntem

Gerekli malzemeler;

– 2 tatlı kaşığı kadar bal

– 2 tatlı kaşığı kadar bebek pudrası

– Yarım tatlı kaşığı kadar limon suyu

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Öncelikle bal, bebek pudrası ve limon yeterli büyüklükte bir kase içerisinde karıştırılır. Karışım oluşturulmasından sonra ağda lekeleri olan bölgelere masaj dahilinde uygulanır. Uygulama işleminin ardından 20 dakika kadar karışımın lekeleri alanlarda beklemesi gerekmektedir. 20 dakikanın bitmesiyle karışımın olduğu bölgeler bol su ile yıkamaya alınır. Bu karışımı haftada ortalama 2 kez uygulamak ağda lekeleri için etkili olacaktır.

Ağda lekesi için elma sirkeli bitkisel yöntem

Gerekli malzemeler;

agda-lekesi-nasil-gecer-bitkisel-yontemler3 resim– 1 çay kaşığı kadar elma sirkesi

– 1 tatlı kaşığı kadar limon

– 1 tatlı kaşığı su

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Karışımın hazırlanmasında ilk olarak elma sirkesi, limon ve su bir kapta karıştırılır. Ardından bir parça pamuk üzerine hazırlanan karışımdan dökülür ve ağda lekesinin olduğu bölgeler silinir. Bu işlemin ardından 30 dakika kadar beklenmesi ve ardından durulama işlemine geçilmesi gerekir. Uygulamanın ardından güneşe çıkılmaması ve bebek pudrası ile cildin korunması tavsiye edilir.

 

Nazan Karakaya hakkında 1430 makale
Beykent Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı mezunuyum. Günümüz modasını ve son trendleri yakından takip etmeyi seviyorum. Bunun yanı sıra insanlara önerilerde bulunmayı ve değişik kombinler meydana getirerek herkesin kendisine yakışanı bulmasına yardımcı oluyorum. Paylaşacağım konularda sizlerden de fikir almak beni mutlu edecektir. Fikirlerinizi ya da görüşlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*