Aequo Color Saç Boyası Yorumları

Uzun zamandır en iyi organik saç boyası içeriğini yazmayı düşünüyordum. Bu konuda birbirinden farklı konu başlıkları markalar üzerinde yoğunlaşmış olsam da internet üzerinde Aequo Color markası hakkında çok fazla bilgi yer almadığı için bu marka ile başlamam gerektiğini düşündüm

Aequo Color Saç Boyası Nasıl

Öncelikle markanın doğal organik içeriklerden elde edildiğini söyleyebiliriz. Aslında bu bizim iddiamız değil markanın kendisinin belirttiği bir husustur. Kutusu üzerinde yoğun renk vermeye ve kapatıcılık sağlamaya yaradığı belirtilmektedir.

Aynı şekilde birkaç kullanıcı yorumunda da denk geldiğim üzere beyazlarda da kapatıcılık sağladığının altı çizilmiştir. Bu markanın parlaklık ve hacim kazandırdığını da belirtmek gerekmektedir. Her şey bu kadar toz pembe midir? Cevap biraz daha detaylıdır. Şu şekilde internet üzerinde bu markadan memnun olduğunu belirtenler kadar memnun olmadığını söyleyenlerde var. İşte tam bu noktada ben devreye girdim ve detaylı bir araştırma yaptım.

Aequo Color Saç Boyası İçeriği

  • Organik İçerikli Saç Boyası 50ml
  • Organik İçerikli Renk Geliştirici 50ml
  • Organik İçerikli Renk Sabitleme Şampuanı 15ml
  • Organik İçerikli Canlandırıcı Saç Maskesi 15ml
  • Organik İçerikli Yeniden Yapılandırmalı Serum Sprey 30ml
  • Koruyucu Eldiven

Aequo Color  Nasıl Uygulanır

Bu konuda oldukça detaylı bilgilendirmeye paket üzerinde rastlamak mümkün olmaktadır. Yalnız bitkisel özlü boyalarda ve boya kremlerinde biraz daha hassas davranmak gerektiğini söyleyebiliriz. Uygulama işlemi için bitkisel özlü boyama kremi ile colouring cream uygulama şişesindeki renk geliştiricinin color Developer içine sıkıp 2 dakika iyice karıştırınız. (Bu alanda paket arkasında ki uygulama seçeneklerini birebir kopyala – yapıştır yaptım)

Sonrasında ise ortaya çıkan karışımın tamamını kuru saçlarınıza uygulayarak işleme devam ediniz ve yarım saat kadar bekleyiniz. Bu noktada asıl dikkat edilmesi gereken dairesel hareketlerle masaj yapmak ve boyanın yayılmasını sağlamaktır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu başlığı ise karışımın tamamını kuru saçlara uygulamanız gerektiğidir. Sonrasında ise saçlarınızı boyadan iyice arındırıp temizledikten sonra, renk sabitleyici şampuan Color Fixing Shampoo ile yıkayınız. anlandırıcı saç maskesini Conditioning Rengenerative Hair Mask uygulayınız. 5 dakika bekledikten sonra bol su ile durulayınız. Saçlarınızın ıslaklığını havlu ile altıktan sonra saç renginin daha parlak  ve yumuşak olması için yeniden yapılandırma serumunu Restructurşng Serum Sprayi uygulayınız . Serumu haftada 2-3 kez kullanabilirsiniz.

Aequo Color Organik Saç Boyası

Gelelim Aequo Color yorumları konusuna bu konuda internet üzerinde çok detaylı bilgiler yer almamaktadır. Bu boya hakkında yorumlar yazılmadığı için biraz arada kaldığımızı da belirtmemiz gerekmektedir. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için kadın forumu bölümüne göz atabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*