Adetli İken Soğan Suyu İçilir mi?

Soğan suyu, A, B ve C vitaminleri bakımından zengindir ve folik asit, kalsiyum, magnezyum, demir, krom ve fosfor bakımından zengin bir kaynaktır. Sağlıklı bakterileri güvende tutarak, öksürük, bronşit, soğuk algınlığı iyileştirmek için evde çare olarak kullanılabilir. Aynı zamanda alerjilere ve astıma karşı koruyarak sindirimi güçlendirir. Saç büyümesinin yanı sıra net bir cilt bakımında da yardımcı olurlar. Soğan suyu içmek, kemik sağlığını korur ve glikoz seviyesini düşürür.

Soğan Suyu

Soğan suyunun diğer besleyici faydaları, trombositlerin yapışkanlığını azaltmak ve onları pıhtılaşmaya daha az yatkın hale getirmek, dolayısıyla tromboz riskini düşürmektir. Yüksek seviyedeki flavonoidler diyabetlilere önemli bir yararı olan kardiyovasküler hastalığa karşı korunmaya yardımcı olur. Sülfidler, diyabetlilere bir başka yararı olan kolesterol seviyelerini düşürmede etkilidir.

Bununla birlikte, soğan suyunun büyük miktarlarda tüketilmesi durumunda olması muhtemel sorunlardan birisi mide tahrişidir. Bazı durumlarda mide bulantısına ve kusturmaya neden olabilir. Çiğ soğan suyunun uygulanması cilt tahrişine de neden olabilir ve etkilenen alanlara uygulanmadan önce, cildinizdeki küçük bir alanda test edilmelidir.

Adetli İken Soğan Suyu İçilir mi?

Hayır. Soğan suyunu adet bitiminden 3-5 veya 10 gün sonrasında başlamalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!