Acısız Epilasyon İçin Neler Yapılmalıdır?

Epilasyon genelde kadınlar için sıkıntılı süreçler meydana getiren bir işlemdir. Yapılan işlemler sonrasında cilt yüzeyinde az da olsa küçük tüyler kalır ve bu tüyler cımbızla çekilir. Bunun yanında jilet ya da benzeri aletlerle yapılan tüy alma işlemleri kadınların acılı anlar yaşamasına neden olmaktadır. Ancak acısız epilasyon için yapılacak olan çeşitli uygulamalar çoğu zaman işe yarar ve kadınların daha rahat bir şekilde epilasyon yapmasına yardımcı olur.

Acısız epilasyon için gerekli olan araç ve gereçler nelerdir?

Acı duymadan epilasyon yapmak için gerekli olan araç ve gereçler basittir.

– Epilatör aleti

– Lif kabağı sünger

– Ağrı kesici (isteğe bağlı olarak)

Acısız epilasyon nasıl yapılır?

acisiz-epilasyon-icin-neler-yapilmalidir1 resimDaha kolay ve acısız epilasyon işlemleri için uzmanlar tarafından sunulan çeşitli öneriler bulunmaktadır. Bazı kadınların korkulu rüyalarından biri olan epilasyon, birtakım hususlar yerine getirilerek daha basit bir şekilde gerçekleştirilebilir. Şimdi acısız epilasyon için ne yapmalı? bunlara daha yakından bakalım.

– Epilasyon işlemlerine başlamadan önce tüyler makas ya da herhangi bir makine yardımı ile kısaltılmalıdır. Mümkünse bu işlemin epilasyondan 3 ya da 4 gün önce yapılması etkili olacaktır. Tüyleri kısaltmak için jiletten yararlanılabilir.
[wp_ad_camp_1]
– Epilasyona başlamadan önce asetaminofen veya ibuprofen gibi ağrı kesici ilaçlar alınması acısız epilasyon için etkili bir uygulamadır. Alınan bu ilaçlar 20 – 60 dakika aralığında ağrıların dinmesine yardımcı olacaktır.

– Epilasyon için uygun bir gün seçilmelidir. Yapılan ilk epilasyon ciltte kızarıklıklar meydana getirebilir. Ancak bu kızarıklıklar ortalama 1 gece sonra tamamen geçer. Bu nedenle tatile çıkacaksanız ve epilasyon işlemini son güne bırakmayı düşünüyorsanız, yola çıkmadan bir kaç gün önce epilasyon yapmanızı tavsiye ederiz.

– Epilasyon yapılmasından 1 gün sonra kıllar tekrar belirir ve üst üste epilasyon yapılmaması gerekir.

– Epilatör aletini 90 derece açı ile tutmak önemlidir. 90 dereceyle bacaklara temas ettirilen epilatör aleti yavaş hareketlerle kıl olan alanlarda gezdirilmelidir. Vücut şekline göre epilatör aletinin ani yön değiştirmeler yapması muhtemeldir. Bunlara dikkat etmek gerekir.

– Yapılan epilasyon işleminin ardından batık tüyleri önlemek için duş almak yerinde bir uygulama olacaktır. Bunun yanında batık tüyler için lif kabağı kullanılmas da mümkündür. Bunun ardından losyon yardımı ile epilasyon yapılan alanlara bakım yapılmalıdır.

– Epilasyon uygulamasını belirli aralıklar ile yapmayı ihmal etmeyin. Zamanla kıl kökleri tamamen yok olacak ve kıl köklerinden eser kalmayacaktır. Diğer yöntemlere göre daha az acı veren bir yöntem olan epilasyon, uzun vadede sonuç getiren tüy alma işlemidir. Bu nedenle tek bir bölge üzerinde yoğunlaşmadan her bölgeye zamanla uygulanması gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!