Açık Renkli Abiye Modelleri

acik-renkli-abiye-modelleri (7)

Giyim dünyasında en çok tercih edilen elbiseler abiye modelleridir. Abiye modelleri içinde ise en çok dikkat çekenler açık renkli abiyeler olmaktadır. Abiye tasarımlarında her ne kadar daha çok siyah başta olmak üzere koyu renkli abiye modelleri tercih edilse de açık renkli abiyeler günlük kullanım için ideal modellerdir. Bu abiyelerin kullanımları daha kolaydır ve fiyatlar bakımından da diğer modellere göre daha uygundur. Abiyeler her ne kadar özel gece davetleri için düşünülse de son zamanlarda sıra dışı tasarlanan modeller sayesinde daha esnek kullanıma kavuşmuşlardır. Tulum abiye modellerini bu farklı günlük kullanım abiye modellerine örnek olarak gösterebiliriz.

Açık renkli abiye modelleri 2014 tasarımları nelerdir?

Abiye modeli üretiminde usta isimlerin ve markaların üretmiş olduğu abiye tasarımlarına bakıldığında son yıllarda rengarenk ve ilginç tasarlanmış abiye modelleri dikkat çekmektedir. Bu doğrultuda geleceğin tasarımlarını oluşturmak isteyen tüm marka stilistleri ve tasarımcılar kadınlardan gelen tepkilerden hareketlerle yeni modellere hayat vermektedir. Abiye tasarımlarında son yılların ortaya çıkan en yeni gelişmelerinden biri de açık renkli abiye tasarımlarının koleksiyonlarda fazlaca yer almasıdır. Modellerin insan ruhunu okşayan renklerle tasarlanması daha çok yaz aylarında kullanımlarının önünü açmaktadır. Biz de yaz aylarına girdiğimiz bu günlerde sizler için açık renkli abiye modellerini incelemek istedik.

Elbise modelleri arasında daima özel bir yeri olan abiye modelleri en fazla koyu renklerde tercih edilmektedir. Tercihen siyah rengin seçildiği abiye tasarımlarında son yılların farklılık arayışları içinde kendine iyi bir yer edinen açık renkli abiyeler farklı tasarımları ile dikkatleri çekmektedir. Geçtiğimiz sezon çok daha fazla gören açık renkli abiye tasarımları en sonunda ünlü markalar tarafından da üretilmeye başlamıştır. Açık renkli abiyelerde en çok dikkat pembe, eflatun ve lila gibi renkler ilgi çekerken yeşilin açık tonları, krem, bej gibi renkler de sevilen renkler arasındadır.

Açık renk abiye modelleri genel olarak diğer abiyelerden farklı olmazken daha özel mekanlar veya davetler için tavsiye edilmemektedir. Bu tarz modeller daha çok samimi toplantılar yemekler veya tanıdıkların yakınların düğün nişan törenleri gibi özel günlerinde giyilebilmektedir. Açık renk abiye modeline sahip olmak için oldukça değişken bir fiyat aralığı olmaktadır. Her markanın kendine göre belirlemiş olduğu fiyat genişliği farklı olsa da indirimli dönemler hariç ortalama kalitede bir abiyeye sahip olabilmek için 200 lira gibi bir miktar limit olarak belirlenmelidir. Açık renkli abiye modelleri son zamanlarda günlük kullanım olarak da tercih edilebilmektedir. Ancak yine de asıl olarak işlevi doğrultusunda kullanılması moda uzmanlarının önerisidir.

1 yorum

  1. yaza daha çok var ama ben bu modelleri inceleyip ona göre planımı yapmam lazım 🙂 birazcıkta incelmem lazım bu elbiseleri giymek o kadar kolay değil tabiki 🙂

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*