Açık Renk Saçlar İçin Bakım Kürü

Normal ve kapalı renkli saçlar için bakım kürleri olduğu gibi açık renk saçlar için bakım kürü uygulamaları da bulunmaktadır. Açık renkli saçlara sahip olan pek çok kadın vadır. Bu kadınlar çeşitli bakım kürleri ile saçlarına bakım yapmakta ve bu şekilde daha etkili saçlara sahip olmak istemektedir. Yazımızda sizlere sunacağımız bakım kürü açık saşlara sahip kadınlar içindir.

Açık renk saçlar için bakım kürü için gerekli malzemeler

Açık Renk Saçlar İçin Bakım Kürü1 Resim– Yarım bardak su

– Limon suyu

Açık renk saçlar için bakım kürü hazırlanışı

Öncelikle yarım bardak su ve limon suyu karıştırılır. Karıştırılan malzemeler banyodan çıkmadan hemen önce saçlara sürülür ve kısa bir süre saçlarda bekletildikten sonra durulama yapılır. Her banyo sırasında açık renkli saçlara bakım kürü, saçların daha canlı ve parlak gözükmesini sağlar. Saçların mat görüntülerinde uzaklaşması adına önemli bir uygulama olan bu kür, saç uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir.

Diğer yandan açık renkli saçlar için iyi gelecek başka bir bakım kürü ise şu şekildedir.

Gerekli mazlemeler

– 3 kaşık kadar papatya çiçeği

-3 kaşık kadar nergis çiçeği

– 3 adet limon suyu

– 1 bardak su

Hazırlanışı

Kürün hazırlanışında öncelikle papatya ve nergis çiçeği kaynar suya atılır. 30 dakika kadar kaynar su içerisinde dinlenen çiçekler süzülür ve geride kalan su içerisine limon suyu eklenir. Hazırlanan karışım ile saçlar yıkanır ve sonrasında güneşte kurutulur. Uygulama bir kaç kez gerçekleştirildikten sonra saçlardaki mat görüntü kaybolur ve daha canlı bir görünüm ortaya çıkar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*