Abiye Modelleri 2014 Sezon Modası

Abiye giyimi pek çok kadının giyiminde vazgeçemediği tarzların başında gelmektedir. Dünya kadınlarının neredeyse tamamı en az bir abiye kıyafet sahibi olmuştur ya da hala abiye giymektedir. Bu durumun nedeni olarak abiye giyimini çok yönlü kullanıma uygun olması gösterilebilir. Biz de kadınların abiye kıyafet tutkusunu bildiğimizi için 2014 sezonu abiye modelleri nelerdir bir göz atalım istedik. Genel olarak incelediğimizde bu sene abiye modellerine yeni tasarım modeller eklenmekle birlikte geçen senelerin tarzının fazla dışına çıkılmadığını görmekteyiz. Şimdi bu senenin abiye modellerine daha yakından bakalım.

2014 yılı için tasarlanan abiye modasında dikkat çekenler nelerdir?

Abiye elbiseler bizce kadınlar için bir tutku sayılabilir. Giyinmeyi çok seven bayanlardan özensiz giyinen bayanlara kadar birçok alıcısı olan abiye modelleri kadınların her zaman tercih edebilecekleri elbise tasarımlarıdır. Abiye elbise tutkusu bu sene de tüm hızıyla devam etmektedir. 2014 yılı abiye modelleri arasında şöyle bir araştırma yapıldığında uzun etekli modellerin abiye modasına daha hakim olduğunu görmekteyiz. Kısa etekli abiye modellerinin model sayısında ise geçen senelere oranla artış yaşanmakla birlikte daha çok kısa etekli kuyruklu abiyeler tercih edilmektedir.

Bu senenin abiye tasarımlarına bakıldığın zaman gayet iç açıcı modellerle karşılaşmaktayız. Özellikle tek askılı abiye modelleri son yılların farklılık modasına uygun olarak kendini göstermektedir. Tek abiye modellerinde genel olarak derin göğüs dekolteleri ve yırtmaçlar birlikte kullanılmaktadır. Bu durum straplez ve iki askılı abiye modellerinin bazıları için de geçerlidir. Ancak bu modellerden kısa etkeli olanlarda yırtmaçlar kullanılamamaktadır. Askılı modellerin kısa etekli olanlarında ise genel olarak sırt dekoltesine yer verilmez ya da derin sırt dekoltelerine rastlanmaz. Yeni sezon abiye modelleri içinde uzun etekli olanların en dikkat çeken tasarımı ise neredeyse omurilik boyunca uzanan derin sırt dekolteleridir. Ayrıca balık etekli abiye modelleri de dikkat çekici modeller arasında yer almaktadır.

Abiye modellerinde en çok gelişme gösterene tasarımlar kısa ve mini etekli abiye modelleri olmuştur. Özellikle kısa etekli abiye tasarımlarında görülen dantel işlemler bu sezon diğer modellere de sıçrayan bir özelliktir. Tesettürlü hanımlar için hazırlanan abiyeler dışında diğer abiye modelleri boncuk, taş ve broşlar ile süslenerek göz alıcı hale getirilmiştir. Bazı modellerdeki dantel işlemeler seyrek yapılmış ve elbisenin bazı kısımlarının transparan görünmesine neden olmuşlardır.

Öyle görünüyor ki bu yıl da abiye elbiseler kadınların en çok tercih edeceği modellerden olacaktır. Bahar aylarında bulunduğumuz şu günlerde yazın havasını yavaş yavaş hissettiren hava koşullarının da etkisiyle abiye modellerine olan ilgi daha yoğun hale gelmiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*