Abiye Elbiseler İçin Çanta Modelleri

Abiye elbise kullanımı kadınlar için tam anlamıyla bir gövde gösterisidir denilebilir. Bir kadın tüm dişiliğini tüm güzelliğini  abiye elbiseyi üzerinde taşırken göstermektedir. Ancak abiye elbiseler tek başlarına iddialı bir görünümü sağlamada yeterli değillerdir. Bunu sağlamak adına abiye elbiseler için çanta modelleri, saç tasarımları, özel gözlükler, özel takılar ve daha birçok detay göz önünde bulundurulmalıdır. Kadınların bu konudaki tercihleri arasında en çok dikkat çeken ve eleştiri alan detayları çanta modelleridir. Hangi abiye elbiseye en uygun çanta modeli hangisidir iyi bilmek ve ona göre çanta seçimini yapmak gerekmektedir.

Abiye elbiselere uygun çanta modelleri nelerdir?

Öncelikle bilinmelidir ki abiye elbiseler iddialı elbiselerdir. Abiye elbiselerin üretim amacı günlük kullanımdan ziyade özel mekânlarda kullanılmaktır. Bu nedenle abiye elbiselerle birlikte kullanılacak olan aksesuarların seçiminde de özel tasarım ve gösterişli modeller tercih edilmelidir. Ancak seçilecek olan aksesuarın elbisenin önüne geçecek kadar abartılı olmaması ve bu dengenin iyi sağlanması da gerekmektedir.

Abiye elbiselerin üretimi ve tasarlanmasındaki asıl amaç dikkat çekiliği artırmak ve kadınlar için daha güzel bir dış görünüm elde etmektir. Bu amaca yönelik olarak, abiye elbiselere uygun çanta modelleri ve özel aksesuarların üretimi gerçekleştirilmektedir. Abiye elbiseyle birlikte kullanılacak olan en önemli aksesuar ise çantadır. Giyilen abiye elbisenin boyuna, duruşuna, rengine uygun çanta seçimi oldukça önemli bir konudur. Dikkatli olunmazsa seçilen elbise, pahada ne kadar ağır olursa olsun itici bir dış görünüşe sahip olabilir.

Abiye elbise modeli, vücudu saran etek boyu kısa, sade tasarıma sahip bir elbiseyse muhtemelen dekoltelerle süslenecektir. Dekolteye sahip, derli toplu bir abiye modeliyle birlikte, büyük çantalar yerine daha küçük boyutlarda bir el çantası tercih edilmelidir. Bu modellerin bazılarında ise ne sırt ne de göğüs dekoltesi bulunmamaktadır. O zaman elbisenin görünüşündeki boşluğu doldurmak adına taşlı ve işlemeli el çantaları tercih edilebilir. Bu gibi durumlarda çantadaki süslemeler elbiseninkiyle aynı seçilebilir. Çanta rengine, elbisenin ve ayakkabının rengine göre karar verilirken çanta boyutu da yine küçük olmalıdır. Bazı kısa boylu abiye elbiseler renklerinden dolayı çok fazla ön plandadırlar. Bu durumu dengelemek adına elbiseyle birlikte kullanılacak çanta da daha büyük boyutta kullanılabilir.

Çanta rengi genellikle elbise renginde kullanılmamaktadır. Daha çok ayakkabı rengine uydurulur. Bazı kombinlerde kullanılan çantalar ise ne ayakkabı ne de elbisenin renginde tercih edilmemektedir. Bu renklerin farklı, ancak elbisenin rengine uyum sağlayacak renkte çanta modelleri tercih edilmektedir.

Başörtülü bayanlar, çantalarının rengini başörtülerine uygun tercih edebilirler. Eğer abiye elbise üst kısmı ve etek kısmı farklı renkteyse bunlardan birisinin rengine uygun renkte çanta seçilebilir. Başörtülü giyim tarzında en çok dikkat edilmesi gereken elbise-ayakkabı-çanta kombinidir. Saçları açık olan kadınlar içinse bu durum, tercih edilen saç modelinin seçilen elbise ve çantayla uyumlu olması şeklindedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*