Abiye Elbiseler İçin Ayakkabı Modelleri

Abiye Elbiseler İçin Ayakkabı Modelleri Resimleri (51)

Kadın elbisesi ayakkabısı çantası ve diğer takı aksesuarlarıyla bir bütündür. Giyimdeki en önemli kısım elbise olsa da elbise ile kullanılacak diğer unsurların seçiminin doğru olması gerekir. Abiye elbiselere özel ayakkabı modelleri diğer ayakkabı modellerine göre daha farklı tasarlanmaktadır. Günlük kullanıma uygun modeller de abiye elbiselerle birlikte kullanılabilir. Ancak özel görünmek isteyen kadınlar daha ihtişamlı modeller tercih edebilirler. Tabi ki bu tercih elbiseye uygun olması gerekmektedir. Böylece hem elbisenin ruhuna uygun ayakkabı modeli seçilir hem de elbise daha iyi sergilenmiş olur.

Abiye modelleri için ayakkabıların önemi nedir?

Yazımızın ilk bölümünde de belirttiğimiz gibi ayakkabı modelleri abiyeler için oldukça önemlidir. Özel tasarım ayakkabılar iyi bir abiye elbiseyi çok daha iyi görünüme kavuşturur ya da bunun tam tersini düşünmek mümkündür. Abiye tasarımı sade olsa da elbiseyle birlikte tercih edilecek ayakkabı çanta ve diğer aksesuarlar elbisenin havasını tamamen değiştirebilir. Abiyeler için özel tasarlanmış ayakkabı modelleri günlük hayatta kendine fazla yer bulamaz. Bunun nedeni ise abiyelere özel tasarlanmış ayakkabıların günlük kullanım elbiselerde çok fazla ön plana çıkmasıdır. Çünkü abiyeler için tasarlanan ayakkabılar süslemelerden nasibini fazlaca almıştır.

Abiyeler için tasarlanmış ayakkabı modelleri nelerdir?

Abiye elbiselerle birlikte genel olarak uzun topuklu ayakkabı modelleri tercih edilmektedir. Uzun topuklu tasarlanmış olan sandalet tipi ayakkabılar ve kapalı ayakkabılar abiye modellerine çok iyi yakışmaktadır. Özellikle taşlı süslemelerle görsel olarak zenginleşen bu ayakkabı modelleri abiye elbiseler için özel tasarım ayakkabılardır. Bunların dışında dolgu topuklu ayakkabı modellerinden bazılarının da abiye elbiselerle birlikte kullanıldığını görmekteyiz. Bazı tasarımcılar bu şekilde oluşturdukları kombinlerle çok çekici tasarımların altına imzalarını atmaktadır.

Abiye elbiselerde özellikle topuklu tercih edilmesinin nedeni vücudun daha diri görünmesini sağlamaktadır. Topuklu ayakkabılar vücudun daha dik durmasını sağlayarak kadının elbiseyi daha iyi taşımasına da yardımcı olur. Topuklu ayakkabıların sağladığı avantajlardan biri de boyu kısa olan bayanların daha uzun görünmelerini de sağlamasıdır.

Abiyeler için hazırlanmış ayakkabılarda taşlı veya parlak süslemeler ve farklı objeler dikkatleri çekmektedir. Sandalet tarzı ayakkabılarda daha çok görülen taşlı süslemeler ayakkabının asıl olarak kalitesini belirler. Ayrıca dantel tasarımına sahip ayakkabılar da abiye modelleri için biçilmiş kaftandır denilebilir. Kapalı ayakkabılarda da taşlı süslemeler ve yılan derisi efekti verilen modeller oldukça beğeni toplamaktadır. Bunların dışında kaliteli süet ve deri ayakkabılar her zaman için tercih edilebilecek klasik modellerdendir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*