800 Kalorilik Diyet Listesi Programı

800 Kalorilik Diyet Listesi Programı

Bir günde sadece 800 kalori alınabilen bu diyet, bir hafta içerisinde ortalama 3 ya da 4 kilo verilmesine olanak sağlar. 800 kalorilik diyet listesi programını uygulamak isteyen kişilerin günlük almaları gereken kalori miktarını öğrenmesi ve bunun ardından diyete başlaması tavsiye edilir. Şimdi 800 kalorilik diyet listesinin içeriğinde neler yer alır? bunlara daha yakından göz atalım.

800 kalorilik diyet listesi nelerden oluşur?

800 kalorilik diyet beraberinde uzmanlar kesinlikle spor yapılmasını ve diyetin spor ile desteklenmesini önermektedir. Diyet eşliğinde etkili bir spor yaparak bir hafta içerisinde ortalama 4 kilo vermek çoğu zaman için mümkündür. Oldukça etkili bir diyet olmasının yanında kalori cetveline bakılarak hazırlanan 800 kalorilik diyetle ne kadar kilo verilir? ve diyet içeriğinde neler yer alır? detaylı bir şekilde inceleyelim.

800 kalorilik diyet listesi içeriği

Kahvaltı;

800 Kalorilik Diyet Listesi Programı1– 1 bardak yağsız olacak şekilde süt

– 1 dilim beyaz peynir

– 1 tane haşlanmış yumurta

– 2 dilim çavdar ekmeği

Ara Öğün;

– Mevsim meyvesi

Öğle;

– 1 kase kadar lahana çorbası

– 1 kase yoğurt

– Mevsim salatası

– 1 dilim kepek ekmeği

Ara öğün;

– Diyet bisküvi

Akşam;

– 80 gram kadar haşlanmış tavuk

– 1 kase yoğurt

– Mevsim salatası

– Sulu meyvelerden herhangi biri

800 Kalorilik Diyet Listesi Programı2Kalori cetveli baz alınarak oluşturulan 800 kalorilik diyet listesi programı yukarıdaki şekildedir. Bu diyeti uygulaması gereken kişiler eğer günlük olarak 800 kaloriden daha fazla alması gerekiyorsa kesinlikle uygulamamalıdır. Ancak 800 kalori alması ideal olan kişiler rahatça uygulayabilir ve ortalama 1 hafta içerisinde 3 ya da 4 kilo kadar verebilir.

Diğer yandan yapılan diyetten daha etkili sonuçlar elde etmek için diyet eşliğinde spor yapılması gerekmektedir. Bu nedenle herkesin günlük spor programını yapması ve istenen kiloyu vermesi için spor ile diyeti desteklemesi önemli bir husustur. Aksi taktirde belirtilen şekilde 3 – 4 kilo civarlarında kilo kaybı meydana getirmek mümkün olamayabilmekte ve diyet başarısızlıkla sonuçlanabilmektedir.

7 yorum

  1. Günü hareketli geçirenler için 800 çok az aslında. bi arkadaş fazladan yumurta yesek diye sormuş yumurta tabiki yenir protein sonuçta, yağa çevirmez. Bi deneyelim bakalım..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*