70ler Modası ile Yeni Kombinler!

70ler-Modasi-ile-Yeni-Kombinler-Resimler
70ler Modası ile Yeni Kombinler

70’li yıllar denince karmaşık bir moda anlayışı akla gelir. Zıtlıkları içinde barındıran bu moda anlayışını yakından tanıyalım. 70ler modası denince ilk akla gelen; İspanyol paça pantolonlar, iri desenleri ve salaş tunikler, rengârenk kıyafetler, o döneme bohem bir hava katmış ve önceki yıllara göre çok farklı bir moda akımı oluşturmuştur.

O dönemin siyasi yapısına göre kıyafetler oluşturulurken, kıyafetlerde dönemin kargaşası yansımaktaydı. 70ler modası; televizyonun çıkmasıyla, en ücra kasabalara kadar ulaşmıştı. Böylece halk, geleneksellikten uzaklaşmaya başlamıştı. Köylerden kente göçlerin başlamasıyla, kültürel farklılıklar arasında kalan insanlar bir arayış içine girmişlerdi. Böylelikle arabesk kültürün temelleri atılmış oldu. Tüm bu gelişmelerin içinde 70ler giyim modası içerisinde ön plana çıktı, hep beraber inceleyelim.

70ler Modası ile Karşımıza Neler Çıkıyor?

70ler modasında mini etekler fırtına gibi eserken, büyük tokalarda oldukça popülerdi. Şimdilerde bu etekler yoğun olarak kullanılmaya başlasa da, giyilmesi riskli eteklerden olduğunu unutmayın.

İspanyol kültürü 70lerde her alanda hissedilirken, özellikle İspanyol paça pantolonlar o devrin simgesiydi.

O dönemin vazgeçilmez aksesuarları arasında; saç bantları, püsküller, gözlükler, yüzük ve bileklikler başta geliyordu. Bu aksesuarlarla harika stiller oluşturulmuştu.60’lı yılların aşk ve barış” felsefesini benimsemiş çiçek çocuklarının etkisini, 70li yıllarda da varlığını sürdürmekte idi.

[wp_ad_camp_1]

Günümüzde 70’li yılların etkisini bütünüyle yansıtmak biraz abartılı olsa da, bu dönemin parçalarından tek olarak kullanabilirsiniz. Sadece İspanyol paça pantolon kullanarak bu kombini bir bluzla tamamlayabilirsiniz. Ya da iri desenli salaş bir hırka ile Jean pantolon giyim, spor ayakkabı ile kombinleyebilirsiz. Üzerinizde 70lerden küçük bir iz olsun istiyorsanız; sadece 70leri yansıtan bir aksesuar takabilirsiniz.

70ler Kıyafet Modası Trend Oluyor!

70ler yaşanılanlara karşı doğan bir felsefe iken şimdilerde oldukça trend olan bir akım. Dönem dönem trend olan akımlar içinde en çok benimsenen bu modayı sizlerde gardırobunuza taşıyın derim. Özellikle size bohem, aynı zamanda salaş bir hava katan iri desenli hırkalara sahip olmalısınız. Gün içerisinde; zaman kaybetmeden, hemencecik evden çıkmak istiyorsanız bu hırkalar tam bu amaç için üretilmiş sanki.

Eğer 70ler kıyıdan köşeden ruhunuzu yakalamışsa bu akımdan siz de nasibinizi mutlaka alın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*