500 Kalorilik Diyet Programı Nasıl Uygulanır?

500 Kalorilik Diyet Programı Nasıldır Resim

Adından da anlaşılacağı gibi 500 kalorilik diyet programı günlük en fazla 500 kalorinin alındığı diyet programı olarak karşımıza çıkmaktadır. Diyet düzgün bir şekilde uygulandığında 3 günde ortalama 2 ya da 3 kilo vermek mümkündür. Ayrıca 500 kalorilik diyette oldukça az yemek yenmekte ve bu nedenle diyeti yapanların dikkatli olması tavsiye edilmektedir.

500 kalorilik diyet programı nasıl yapılır?

3 günde 2 – 3 kilo arasında zayıflamak isteyenler için oldukça etkili bir konumda yer alan 500 kalorilik diyet, kalori cetvelinden faydalanılarak hazırlanmıştır. Kadınları diyet konusunda merak ettiği konular arasında 500 kalorilik diyetle ne kadar kilo verilir? sorusu bulunmaktadır. Yazımızın içerisinde de sık sık belirttiğimiz gibi herhangi bir eksik nokta bırakmadan yapılan bu diyet ile 3 günde ortalama 3 kilo verilmesi mümkündür.

Diyet kapsamında günlük alınacak kalori oranı 500 kaloridir. 3 gün süresi olan diyette verilecek kilo ise 2 ya da 3 kilo olarak ön plana çıkmaktadır.

500 kalorilik diyet programı uygulanışı

500 Kalorilik Diyet Programı Nasıldır1 Resim500 kalorilik diyette kahvaltı diyet kahvaltı şekilde yapılmaktadır.

Diyet kahvaltı içerisinde;

– 1 adet elma

– 200 gram kadar yoğurt bulunur.

Öğle yemeği;

– Izgara şeklinde tavuk göğsü

– Bol yeşillik içeren salata

Akşam yemeği;

– Kızarmış halde kabak

– 1 porsiyon kadar ise domates ve peynir

500 Kalorilik Diyet Programı Nasıldır2 ResimSizlere sunduğumuz listeyi 3 boyunca aralıksız bir şekilde uygulamanız gerekmektedir. Listedeki gıdaları her öğün aksatmadan aldığınızda istenen sonuçlara ulaşmanız mümkündür. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki 500 kalorilik diyet programı 3 günden daha fazla uygulanmamalıdır. Çünkü görüldüğü gibi diyet kapsamında günlük alınan kalori miktarı sadece 500’dür. Bu nedenle diyet programının gereğinden fazla uzatılması istenmeyen problemlerin ortaya çıkmasına neden olacaktır.

500 kalorilik diyet 3 gün uygulanmasının ardından belirli bir süre ara verilerek tekrar uygulanabilir. Uzun süre devam ettirilmesi kesinlikle önerilmez. Diyet programı içerisinde yer alan öğünleri atlamadan istenen kilo kaybını yaşayabilirsiniz. Yapmanız gereken sizlere sunduğumuz listede yer alan öğünleri uygulamak kadar kolaydır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*