Desenli Elbise Modelleri 2017

 Desenli Elbise Modelleri 2017

Desenli elbiseler her yıl olduğu gibi bu yıl da trendler arasında yerini alıyor. Özellikle hayattan zevk alan, her anın tadını çıkarmayı bilen bayanlar rengarenk desenli elbiseleri çok tercih ederler. Bazen de yerine ve mevsimine göre desenli elbise kullanmak çok uygun olabilir. 2017 yılında desenli elbise üzerine pek çok tasarımla karşılaşıyoruz. Şimdi bu elbiselere yakından göz atalım.

Leopar Desenler

Leopar desenler geçmiş zamanlarda oldukça rağbet görüp bir dönem ortadan kaybolmuştu. 2016 yılı ile tekrardan gündeme gelen leopar desenler, 2017 yılında elbiselerde çok rastlayacağımız modeller arasında yerini alıyor. Leopar desenler genellikle bütüne yansıtılıyor.

Leoparın mini elbiselerde kullanımı daha çok sportif yönde olmuş.  Kısa kollu, günlük giyime de uygun olabilecek düz elbiselerde leopar farklılık oluşturuyor.

Leoparın uzun elbiselerde kullanımı ise daha farklı. Vücudu saran drapelerle bütünleşen leopar desenler, basenlerden itibaren bollaşarak elbise tamamlanıyor. Leopar desenlerin en büyük özelliği kadınları daha çekici ve cazip göstermesi olsa gerek.

Çiçek Desenli Elbiseler

Desen deyince ilk akla gelenlerdendir çiçekli desenler. Çiçekler her zaman mutluluk verir insana ve onları her yerde görmeyi arzu eder insan. Elbiselerde de çiçek deseni her yıl farklı şekillerde kullanılır. 2017’de nasıl kullanıldığına bir bakalım.

  • Bu elbisede tam bir bahar esintisi görmekteyiz. Günlük hayatta da çok rahat edebileceğiniz bu uzun ve konforlu elbiseler 2017’nin trend modelleri arasında. Göğüs kısmında yoğunlaşan çiçek desenleri eteklerde seyrekleşerek çok tatlı v iç açıcı bir görünüm oluşturmuş. Elbisenin zemini düz renk seçildiğinde çiçekler daha ön planda ve seçkin duruyor. Belde kullanılan düz kemerse elbisenin zarifliğini tamamlıyor. Uzun ve uçuş uçuş bu elbiseler 2017 baharında oldukça göz alıcı olacak gibi görünüyor.

  • Bir önceki naif çiçek desenlerinden biraz daha canlı renklere geçecek olursak, bu modelde gördüğümüz, zıt renklerle yapılan çarpıcı görünüm. İri çiçekler ve aralardaki ebruli desenlerle elbisede ahenkli bir hava var. Cıvıl cıvıl giyinmeyi seven kıpır kıpır kadınlar için ideal. Göğüs altı drapelerle sıkıştırılmış ve elbisenin duruşu daha şık bir hale getirilmiş.

  • Mini elbise sevenler için de çiçekli desen seçeneği pek çok. Canlı renklerden oluşan elbiseler yanında, sadelikten hoşlananlar için birkaç zair çiçek düz bir elbiseyi canlandırabilir. Yukarıdaki modelde, beyaz elbise üzerinde siyah çiçek desenleri kullanılarak zarif bir görünüm oluşturulmuş.

  • Tesettür elbiselerde de çiçek desenleri 2017 trendleri arasında. Sonbahar elbiselerinde koyu renk zemin üzerine yine koyu ancak zıt renk çiçekler kullanılmış. Belde çiçeklerin renginden ince bir kemerle tamamlanan elbiseler, tesettürlü bayanların beğenilerini toplayacak gibi görünüyor.

Farklı Desenli Elbiseler

Desenli elbise deyince akla daha çok günlük elbiseler gelse de, farklı desenler abiyelerde de çok güzel duruyor. Özellikle yaz düğünlerinde çokça tercih edilen abiyeler uçuş uçuş ve desenli halleriyle göz dolduruyor.  İnce tülden oluşan bu elbiselerin şıklığı yaka detaylarıyla oluşturulabiliyor. Yakanın veya askının taş işlemelerden oluşması bie elbisenin abiye olmasına yetiyor. Göğüs kısmı drapelerle sarılıp etek kısmı bol ve düz inen elbiseler bu yılın modelleri arasında yerini alıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın