4 doğal cilt bakım kürü

Bayanlarımızın, ciltlerinde yer alan yağlanma, lekelenme ve diğer akne, sivilce oluşumlarında elbette ki bazı kozmetik ürünlere servet ödediklerini biliyoruz. Cildinize kimyasal bir etki bırakmak zorunda elbette ki değilsiniz. Oluşturabileceğiniz doğal kürler ile cilt temizliğinizi oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebilirken, daha pürüzsüz ve temiz bir cilde sahip olmak üzere, birkaç dakika içerisinde bu uygulamaları gerçekleştirebilirsiniz.

İşte sizlere doğal içerikleri ile birlikte 4 farklı cilt bakım kürü.

1.Toz şeker ve limon kürü

Birkaç damla limon ve 1 tatlı kaşığı toz şeker ile oldukça sağlıklı bir kür oluşturabilirsiniz. Biliyorsunuz ki limonda yer alan vitaminler sayesinde cildinize besleyici özellikte sunulacaktır. Limon kabuğunda yer alan lifler, ciltte yer alan yağlanmayı da emici özelliği ile birlikte ortadan kaldırabilecektir. Hazırladığınız şeker ve limon suyu kürünü, yüzünüze uygulayacağınız masaj ile birlikte sürünüz. Bunu sürdükten sonra ortalama olarak 10 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Daha sonra ise, ılık su ile temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Şeker taneleri bu konuda gözenekleri açarak, yağı dağıtmakta yardımcı olurken, limon ise, cildinizi yağdan arındırıcı ve emici özelliği ile sizlere destek olabilecektir.

  1. Ballı masaj

Ballı masaj, yine cildinizi yağdan arındırabilmek için sizlere destek olabilecek bir yöntemdir. Siyah noktalardan da arındırmakta yardımcı olan bu yöntem, gözeneklerin açılmasına yardımcı olurken, yağı temizlemek daha kolay olacaktır. 1 tatlı kaşığı bal kullanılarak, cildinize masaj yapabilirsiniz. 10 dakika kurumasını bekleyerek, bol su ile yıkayabilirsiniz.

  1. Zeytinyağı bakımı

Zaten bildiğiniz gibi zeytinyağı, yumuşatıcı ve rahatlatıcı bir yapıya sahiptir. Cildiniz için yumuşaklık kazandıracak etkisi ile gerekli olan tüm nemi kazandırmakta yardımcı olacaktır. Besleyici ve onarıcı özelliği de elbette ki bunların bazılarından. Cildinizi sıkılaştırıp, toparlamak için de, bir miktar zeytinyağı, masaj şeklinde yüzünüze uygulanarak kullanılabilir. Uyguladıktan sonra yaklaşık olarak 10 dakika bekleyerek, bol su ile yıkayabilirsiniz. Daha sonra ise cildinizin nem dengesinin sağlandığını ve yumuşadığını hissedebileceksiniz. Yağlı ciltler için ise, zeytinyağı içerisine birkaç damla limon damlatılarak uygulaması daha doğru olacaktır. Böylelikle limonun yağ emici özelliği sizlere nem kazandırırken, yağdan arındırıcı bir özelliğini de sunacaktır.

  1. Avokado

Cilt için en mükemmel nemlendiriciler arasında yer alıyor. Lezzetinin yanı sıra cilde destek sağlayan bu meyve, doğru seçilmelidir. Sert olan avokadolar, sizlere tam olarak destek olmayacaktır. Bildiğiniz gibi içi yağımsı bir tabakaya sahiptir. Böylelikle de cildinize nemlilik kazandırmakta da yardımcı olabilecek. Bu sebepten dolayı yumuşak bir avokado seçimi yapmanız gerekmektedir. Avokado yu, bir gereç yardımcı ile krem kıvamına gelene kadar ezerek, yüzünüze bir krem sürer gibi masaj yöntemi ile sürebilirsiniz. Sürdükten sonra ortalama olarak 10 dakika bekleyerek, bol su ile yıkayabilirsiniz. Etkisini de kullanım sonrasında kendiniz daha rahat hissedebileceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!