4 Aylık Bebek Neden Ağlar

Dünyaya ağlayarak gelen bebeklerin bunu bir rutin haline getirmesini hiçbir anne baba istemeyecektir. Bebekler neden ağlar sorusunu 4 aylık bebek neden ağlar diye değiştirdiğim için üzgünüm. Bunun bir sebebi var elbette…

Bebeğim Ağlıyor Sebebi Ne Olabilir

Bebeklerin ağlamasının pek çok nedeni olabilir. En azından normal insanlar kadar olmasa da yaşama dair pek çok şey bebeğinizi ağlatabilir. Bunlar arasında en sık başınıza gelecek olanları; tokluk – açlık durumu, uykusunun gelmesi, gaz sancıları, diş çıkarması, altına kaka yapması, üşümesi, hastalanmaya başlaması, terlemesi…

Gördüğünüz gibi pek çok sebepten dolayı bebeğiniz ağlayabilir. Bu durumu bir rutin içerisinde ele almanız sizin açınızdan son derece önemli olacaktır. Nasıl mı?

4 Aylık Bebeğim Sürekli Ağlıyor

Öncelikle bir bebeğin sürekli olarak (tüm ihtiyaçları giderilmesine rağmen) pek normal bir durum değildir. Zaman kaybetmeksizin bir doktora başvurmanız son derece önemli olacaktır. Yine de büyüme gerçekleştiği için bu rutin içerisinde kendinize sormanız gereken sorular olduğu da unutulmamalıdır.

  • Bebeğinizin tok mu?
  • Diş mi çıkarmaya başlıyor?
  • Altını kontrol ettiniz mi?
  • Ateşi normal mi?
  • İyi uyudu mu?
  • Gaz, hıçkırık, burun tıkanıklığı gibi durumlar mı var?

Bu soruların dışında bebeğinizin yaşına ve size göre farklı sorular ortaya çıkabilir. Bunu buradan keşfedip genel bir yazı yazmak ve 4 aylık bebeğim ağlıyor konusuna eklemek pek doğru olmayacaktır.

Benim yaşadığım şehir soğuk olduğu bende bebeğimin üşümesine çok takıldığım için klimadan devamlı olarak sıcak hava desteğinde bulunuyordum. Bu durum başta dikkatimden kaçmış olsa da ilerleyen zamanlarda ortamı ne kadar kuruttuğumu ve bebeğimin bu durumdan rahatsız olmaya başladığını kendim gözlemlemiştim. Aynı durum sizin için de geçerli olabilir. O sebepten herhangi bir sorun oluşmadan önce bir uzmandan destek alabilir yada kendi rutininiz içerisinde bunu gözlemleyebilirsiniz.

4 Aylık Bebeğin Ağlama Nedenleri

Pek çok neden 4 aylık bebek neden ağlar sorusunun sorulmasına neden olabilir. Bebeğiniz bazen sizden ilgi beklediği içinde ağlayabilir. Bazı durumlarda ise gerçekten problem yaşadığı için ona destek vermek durumunda kalabilirsiniz. Bol bol sarılmalı, onun yanında olduğunuzu belirtmeli ve bu durumun geçeceğine dair sakin sesle konuşmalısınız.

4 aylık bebek neden ağlar sorusunun dışında farklı bir sorunuz olursa yorum bölümünden bize yazabilirsiniz. Merak ettiğiniz tüm konu başlıklarında forum bölümünden bize sorularınızı iletebilirsiniz. Herkese mutlu haftalar diliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!