2017 Transparan Gelinlik Modelleri

Transparan gelinlik modası son yıllarda ortaya atılan bir uygulama. Gelinliğin göğüs ve sırt bölgesinde kullanılabildiği gibi kol ve etek kısmında da kullanılmaya başlandı. Transparan gelinlikler dantellerle daha çok kullanılıyor. Örneğin uzun kollu bir gelinlikte, göğsün üstünden başlayıp bileklere uzanan danteller arasından görünen ten ile transparan tasarım oluşturulabiliyor. Yine baktığımızda, göğsün alt kısmı ile bel kemeri kısmına kadar olan bölgede, transparan uygulamalara yer verilebildiğini görüyoruz. Bunların yanı sıra özellikle balık model gelinliklerde bütün gelinliği sarmalayan danteller ile transparan modeller de oluşturuluyor. Bu gelinlikler, farklı tarz gelinlik arayan ve dikkat çekmek isteyen gelinler için tasarlanıyor daha çok. Vücudun gösterilmek istenen kısımlarında daha az detay kullanılıp, gösterilmek istenmeyen kısımlarında ise yoğun işlemelerle farklılık oluşturan transparan gelinlikler 2017 modelleri arasında yerini alıyor.

Balık Model Gelinliklerde Transparan

Balık modellerde transparan görünüm genel olarak gelinliğin bütününde karşımıza çıkıyor.  2017 yılı da dantelin ön planda olduğu bir yıl olduğundan, gelinlikler baştan aşağı dantelle donatılarak, istenilen bölümlerde transparan görünüm saplanarak oluşturuluyor. Transparan denilince ille de vücudun gösterilmesi akla gelmemeli. Bunun için ten rengi ya da şeffaf tüllerin çok kullanıldığını görebiliyoruz. Elbette bu gelinlikleri giymek vücudunu sergilemekten çekinmeyen adaylar için mümkün görünse de içinde fazlaca iddialı bir hava barındırdığını da söylemek gerekir. Yine baktığımızda bu tarz gelinliklerde duvak seçiminin de oldukça şeffaf olduğunu görebiliriz.

A Kesim Gelinliklerde Transparan

Bu gelinliklerde transparan görünüm yaka ve kollarda yoğun olarak kullanılıyor ve son yılların modası haline geliyor. Straplez olarak tasarlanmış bir A kesim gelinliğin straplezin bitiminden itibaren başlayan aralıklı danteller, kolların da istenen bölümüne kadar uzatılarak, hoş bir görünüm oluşturuyor. Gelinliğin alt kısmını da tamamen donatan dantellerin modeli bu transparan görüntü ile daha da ortaya çıkarılıyor. Bu tarz kullanılan transparanlar diğer modellere göre hem daha mütevazı hem de zarif duruyor doğrusu.

Prenses Model Gelinliklerde Transparan

2017 yılının en beğenilen modelleri arasında ön sıralarda yer alan prenses gelinliklerde de transparan tasarımlar uygulandığını görüyoruz. Etek kısmı kabarık ve yoğun kullanıldığı için transparan görüntü ya kol ve göğsün üst bölümünde kullanılıyor ya da göğüs ile bel kısmı arasında uygulanıyor. Transparan görünüm dantelle uygulanabildiği gibi daha gösterişli gelinlik sevenler için, inci, taş veya gümüş işlemeler de kullanılabildiğini görüyoruz. Gelinliğin altındaki sadeliğin zıttı olarak üst kısımda abartılı bir görünüm oluşturan bu transparan gelinlikler iddialı gelinler için tasarlanmış görünüyor. Prenses model gelinliklerin duvakları da yine sade kullanılarak uyumlu bir hava veriliyor.

Transparanda Işıltı

Sadece transparan görüntü ile yetinmeyen gelin adayları için ışıl ışıl tasarımlar da geliştirilmiş. Boyunda ve üst bölümde kullanılan ışıltılı aksesuarlar gelinliğe normalden farklı bşr görünüm veriyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*