2017 Tesettürlü Gelinlik Modelleri

Bilindiği üzere tesettür modası son yıllarda oldukça gelişti. Her yıl pek çok tasarım tesettür dünyasına çeşitlilik katmaya devam ediyor. Tesettür modasından en çok etkilenenlerden biri de gelinlik. Eskiden kapalı gelinlikler pek dikilmezdi. Açık gelinlikler bolero kullanılarak, dekolte kısmı da eşarpla kapatılarak tesettürlü hale getirilirdi. Şimdilerde ise tek zorluk, yüzlerce seçenek arasından seçim yapmak. Tesettür gelinliklerde de gösterişe rastlamak mümkün. Bunu sağlamak modelden ziyade gelinlik üzerinde kullanılan, taş, işleme ve dantellerle daha kolay. Şimdi 2017 tesettür modasına bir göz atalım.

Tesettürün Vazgeçilmezi Kabarık Modeller

Evet kapalı giyim tercih eden gelin adaylarının birçoğu, kabarık modellerin cazibesine dayanamıyor. Tıpkı açık gelinlerde de olduğu gibi kabarık veya prenses modeller tesettürlü gelinlerin de vazgeçilmezleri arasında. Şimdiki gelinlikler sadece kabarık olarak da bırakılmıyor, göz alıcı taşlar veya incilerle de süslenerek güzelliği katlanıyor.

tesetturun-vazgecilmezi-kabarik-modeller

Tesettür Gelinlikte A kesim Modeller

A kesim modeller 2017 tesettür modasında ön sıralarda yer alıyor. Kabarık modellerin aksine yukarıdan başlayıp aşağıya kadar uzanan genişleme profili ile tesettür gelinliklerde zarif bir duruşa ulaşılıyor. A kesim modeller kabarık modellere göre daha sade bir görünüm oluşturuyor. Burada gelin adayının tarzı belirleyici oluyor. Tabi baştan aşağı dantellerle motiflenmiş A kesim bir gelinlik için de gösterişsiz demek haksızlık olabilir.

tesetturde-a-kesim-modasi

Tesettür Gelinlikte Balık Model

Tessettürde balık modele önceki yıllarda pek rastlamıyorduk. Ancak değişen ve gelişen moda sektörü, balık modeli tesettür gelinlikte de uygulamayı başardı. Bu model gelinlikler, farklı görünmek isteyen gelinlerin tercihi olabilir. Yine açık balık model gelinliklerde olduğu gibi, tesettür modellerde de kuyruk kullanıldığı göze çarpıyor.

tesettur-gelinlikte-balik-model

Tesettür Gelinliklerde Baş ve Duvak

Tesettür gelinliğin tamamlayıcı unsurları baş ve duvak kısmıdır. Gelinler belki de en çok bu kısma önem verirler. Son yıllarda başın üzerine oturtulan incili veya taşlı büyük taçların yanı sıra boncuklarla bezenmiş, başın tamamını kaplayan zincirli detaylar da kullanılmakta. Geçtiğimiz yıllarda rahibe duvak modası varken, şimdi çok farklı ve gösterişli duvaklar kullanılıyor ve çokça tercih ediliyor.

tesettur-gelinliklerde-bas-ve-duvak

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*