2017 Tesettür Prenses Gelinlik Modelleri

Tesettür gelinliklerde de açık gelinliklerde olduğu gibi prenses gelinlik rüyası 2017’de yine devam ediyor.  Her bedene kolaylıkla uyum sağlayan bu gelinlikler, kapalı gelin adaylarının da gözdesi. Tesettürün gerektirdiği bol giyimi de kapsaması, işlerini kolaylaştırdığı gibi, görüntü olarak da harika bir seçim gibi duruyor. Prenses model gelinliklerde etek kısmı sade, taşlı, işlemeli veya dantelli olarak da tercih edilebilirse de en çok sade tül biçiminde olanlar tam bir prenses havası veriyor. Kabarıklık biraz da gelinliğin şanından diye düşünüyorsanız bu modeller tam da size göre.

Prenses Modelde Sade Tül

Prenses gelinlikte asıl olan etek bölümünün kabarık ve sade bir tül olmasıdır. En çok tercih edilen modeller bunlardır. Üst bölgesi olabildiğince işlemeli, taşlı veya dantelli kullanılabilir. Aşağıdaki gelinlikte olduğu gibi, incilerle motiflenmiş göğüs bölgesi, gelinliğe göz alıcı bir hava katabilir. Yine dantel veya swarovski taşlarla süsleme de aynı etkiyi yapacaktır. Duvağın sade tülden seçilmesi gelinliğin etek kısmıyla birleşerek harika bir uyum ortaya koymasını sağlarken, gelinliğin şıklığı da tamamlanmış olacaktır. Tesettür gelinliklerde uzun kol kullanıldığı için, kollara veya bileklere uygulanan dantel veya taş işlemeler gelinliğin güzelliğini taçlandıracaktır. Baş kısmında ise çok çeşitli tercihler yapılabilir. Yanlara doğru sarkan zincirlerle veya incilerle süslenmiş değişik taç modelleriyle kombininizi tamamlayabilirsiniz. Unutmayalım ki her gelin aynı zamanda kendi kişiliğini de yansıtır gelinliğine.

Farklı Prenses Modeller

Farklı Prenses Modeller her ne kadar sade tül ile bütünleşmiş olsa da prenses gelinlik fikri, zevkler ve renkler çok çeşitlilik gösterdiğinden bu gelinlik modelini de sade çizgisinden çıkarmak mümkün. İnce dokunuşlar,ufak eklemeler derken, tül gelinliğin alt kısmına eklenen danteller veya göğüsten başlayıp belin altına doğru inen işlemeler prenses modelde yerini almaya başladı. Etek kısmında kullanılan dantel güpürler, duvakta da kullanılarak güzel bir bütünlük sağlanıyor. Yine prenses modelde kuyruk da farklı bir esinti oluşturuyor. Bazen uzun duvakla birleşen kuyruklar, bazen bel kısmından itibaren eklenen kuyruklar ve  bazen de eteğin kendinden olan kuruğu gelinliklerin cazibesini artırıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*