2017 Taşlı Gelinlik Modelleri

2017 gelinliklerinde trend modeller arasında taşlı gelinliklerin yeri bir başka. Önceki yıllarda da çok kullanılan bu modeller, 2017’de de yine aynı ilgiyi görmekte. Genellikle gelinliğin üst bölgelerinde yoğun olarak kullanılan taşlar, bazen etek kısmında ve duvak kısmında da küçük tanecikler halinde kullanıldığında, göz alıcı bir görünüm sergiliyor. Taşın kullanımı gelinlikte çok geniş. Sadece göğüs bölgesinde veya üst bölgenin tamamında kullanılabildiği gibi, kollarda transparan görünüm içinde minik detaylarla da gelinliğe renk katabilir. Ayrıca etek de dahil olmak üzere bütüne yayılmış vaziyette taşlarla bezenmiş gelinliklere de rastlayabiliriz. Transparanlı taş motifi son yıllarda gelin adaylarının dikkatlerini üzerine çekmekte.

Straplez Gelinliklerde Taş

Straplez gelinliklerde genellikle üst kısmı yoğun taşlarla süslenip, alt kısımda prenses veya kabarık model sade tül kullanılan tarzlar 2017’de de gözde seçenekler arasında yerini alıyor.  Yine üst kısımdaki yoğun taş işlemelerine etekte  devam edilen modellere de rastlıyoruz. Ayrıca straplez balık modellerde de taşın yeri bambaşka. Uzun ve zarif görünümüyle balık model gelinliklerin tamamı taşlarla süslenmiş görünümü, davetlilerin hayran bakışlarına sebebiyet verebilir. Gösterişin fazlasından kaçınanlar için de straplez modellerin sadece üst bölümünde çizgi halinde kullanılan taşlar, sadeliğin zarafetle buluşmasını sağlayacaktır.

straplez-gelinliklerde-tas

Tesettür Gelinliklerde Taş İşleme

Tesettür gelinliklerin gösterişini, üzerindeki işlemelerden aldığı bir gerçektir. Hele ki taş işleme kullanılıyorsa, gelinlikte ışıl ışıl bir görünüm elde edilir ki bu da pek çok genç kızın hayalidir. Yine 2017 Tesettür modellere baktığımızda taşlı gelinliklerin popülaritesini koruduğunu görüyoruz. Bazen gelinliğin üst ve kol bölgelerinde bazen hem üst hem etek bölgelerinde ve bazen de duvakta yoğun biçimde kullanılan taşlar, düğününüzde ışıldamanızı sağlayacak.

tesettur-gelinliklerde-tas-isleme

Taş İşlemenin Baştaki Güzelliği

Duvak her gelinlik için çok özeldir. Duvaksız bir gelinlik bütün özelliğini kaybetmiş gibidir. Açık veya tesettürlü duvaklarda taş motifi esintileri son yıllarda olduğu gibi 2017’de de göze çarpan detaylar arasında.  Taşlarla bezenmiş taçlar, sade tülle birleştiğinde, topuz saçlar için mükemmel bir görüntü oluşacaktır. Yine bu taçlar dalgalı açık saçlarla da oldukça  güzel duracaktır.

tas-islemenin-bastaki-guzelligi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*