2017 Tarlatansız Gelinlik Modelleri

Tarlatan, kıyafetlere şekil vermek amacıyla geliştirilmiş, sert bir maddeden yapılan, içe giyilen bir maddedir. En çok kullanıldığı alanlar gelinlik ve kına gecesi kıyafetleridir. Kabarık gelinliklerin vazgeçilmez aksesuarıdır. Tarlatan güzel görünüm verdiği gibi kullanımda biraz da zorluk getirir. Gelinlerin hareket alanını biraz da olsa kısıtlar. Tarlatansız gelinlikler ise geline rahat hareket etme imkanı verir. Her dönem varlığını sürdüren tarlatanların etkisi gelinlik üzerinde biraz azalmıştır. Son yıllarda balık model,  A kesim ve düz inen gelinliklerin trend olmaya başlamasıyla tarlatandan da vazgeçilmeye başlandı. Tabi kabarık gelinlikler için geçerli değil bu söylediklerimiz. 2017 yılı da sade gelinliklerin yılı olduğundan tarlatansız modellere daha çok rastlayacağız gibi görünüyor. Şimdi tarlatansız gelinlik modellerine bir göz atalım.

Tarlatansız Balık Modeller

Tarlatansız olarak tasarlanan gelinlikler arasında ilk sırada balık modeller vardır. Vücudu bütünüyle sardığı için ekstra bir aksesuara zaten ihtiyaç yoktur. Dizden itibaren bollaşması ile gelinlere yürüme kolaylığı sağlar bu gelinlikler. Balık model gelinlikler fizik olarak kendisini uygun hisseden adaylar için tercih edilebilir.

tarlatansiz-balik-modeller

Tarlatansız A Kesim Modeller

A kesim modellerde tarlatan kullanılmadan, gelinlik doğal akışına bırakılarak sade ve şık bir görünüm elde ediliyor. 2017 gelinlik modelleri arasında da sıkça kullanılan bir model olması, sadeliğin ne kadar trend olduğunu gösteriyor. A kesim modellerde gösteriş dantel işlemeler veya drapelerle sağlanabilirken, taş işleme ve inci gibi detaylara da yer verilebildiği görülüyor.

tarlatansiz-a-kesim-modeller

Kısa Tarlatansız Gelinlik Modelleri

Kısa gelinliklerin çoğunda tarlatan bulunmaz doğal olarak. Ancak bazı kabarık modellerde kullanıldığı da görülebilir. Yine önü kısa arkası uzun modeller de genellikle tarlatansız tasarlanırlar. 

kisa-tarlatansiz-gelinlik-modelleri

Tarlatansız Tesettür Gelinlik Modelleri

Tesettür gelinliklerde genellikle kabarık modeller kullanıldığı için tarlatanlı gelinliklere sık rastlarız.  ancak 2017’nin sade gelinlik model esintisinden tesettür gelinlikler de etkilenmiştir. Daha uzun ve zarif bir görünüm isteyen gelinler tarafından Tarlatansız Tesettür Gelinlik Modelleri tercih edilir hale gelmiştir. Yine balık model tesettürlü gelinlikler kullanılabildiği gibi, A kesim modeller de tarlatansız gelinlikler içerisinde 2017 trendleri arasında yerini almıştır.

tarlatansiz-tesettur-gelinlik-modelleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*