2017 Straplez Gelinlik Modelleri

Straplez model, önceki yıllarda olduğu gibi 2017’de de oldukça gözde bir seçenek. Pek çok modele uyarlanabilme kolaylığı sağladığından, kabarık, prenses, balık, düz, a kesim gibi gelinliklerde rahatlıkla kullanılıyor. Bazen işlemeli bazen taşlı ve bazen de dantel detaylarıyla karşımıza çıkan model her sunumda farklı bir güzellikle çıkıyor karşımıza. Şimdi en çok tercih edilen straplez model gelinliklere birlikte göz atalım.

Prenses Görünümlü Straplez Modeller

Bu modellerin etek kısmı oldukça kabarık tüllerden oluşurken, üstü ya sade straplez bir model veya taşlı detaylarla süslenmiş bel bölgesi ile dikkat çekiyor. Bu model straplez gelinlikler arasında en sevilenlerden. Dileyen etek detayında dantel de kullanabiliyor.

prenses-gorunumlu-straplez-modeller

Balık Model Gelinliklerde Straplez

Düğününüzde deniz kızı gibi görünme arzunuz varsa bu model tam size göre. Vücut hatlarını ortaya çıkaran modelde dizlere kadar inen dar kesim daha sonra genişleyerek tamamlanıyor. Yine straplez model bu gelinliklerde çok kullanılıyor. Dantel detaylarıyla süslenerek biraz sadelikten kurtulurken hoş bir görünüme de kavuşuyor. Yine bel detayı taşlı işlemelerle süslenip, genişleyen etek kısmı fırfırlarla donatılarak farklı tarzlar elde edilebiliyor. Bu gelinliklerde arkası ipli modeller kullanılabiliyor.

balik-model-gelinliklerde-straplez

Fırfırlı Gelinliklerde Straplez         

Fırfırlı Gelinliklerde Straplez daha önce de belirttiğimiz gibi straplezin kullanım alanları çok geniş, hemen her tür gelinliğe yakışıyor. Fırfırlı gelinlikler ile daha çocuksu ve uçuş uçuş bir görünüm elde etmek çok kolay. Onlar da kendi aralarında kabarık, A kesim veya balık kesim olarak ayrılabilirler. Şimdi birkaç örneğimizi inceleyelim.

firfirli-gelinliklerde-straplez

A Kesim Gelinliklerde Straplez

Bu gelinlik modeli prenses ve kabarık modelin aksine biraz daha az kabarıp, gelin adaylarını daha uzun ve ince göstermekte. yine straplez ile buluştuğunda zarif bir görüntü meydana geliyor. A kesim denmesinin sebebi, etek kısmının A şekline benzemesinden kaynaklanıyor. Gelinliğin alt bölümüne doğru sarkan dantel detayları ile eteklere yerleştirilmiş güpürlerle harika bir görünüme sahip olabilirsiniz. Veya taşlarla donatılmış göğüs bölgesi ve sade bir etek kısmı ile yine zarafetin doruklarında gezinebilirsiniz. Bu modellere hafif kuyruk detayı da ayrı bir güzellik katmakta.

a-kesim-gelinliklerde-straplez

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*