2017 Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri

Gelinlik seçimi, gerçekten zor bir kararıdr. Çeşitliliğin fazla olması gelinlerin aylar öncesinden gelinlik telaşına düşmelerine sebep olur. Yine de her gelinin hayali az – çok kafasında belirmiştir. Yaşam tarzından esintiler taşıyacağı için gelinliğin temel noktaları kesinleşmiştir. Gelin adayı iddialı gelinlik tercih edecekse ve de vücut tipi buna uygunsa bu kararını dekolteden yana kullanabiliyor. Tabi iddialı gelinlik demek her zaman dekolte ile sağlanmaz. Çok farklı eklemeler yapılarak gelinlikler iddialı hale getirilebilir fakat, açık giyinmeyi, vücudunu sergilemeyi tercih eden gelinler için iddialı gelinlik tarzları dekolteli modellerle sağlanıyor çoğunlukla.  Dekolteler vücudun herhangi bir yerinde uygulanabilir. Genelde göğüs dekoltesi daha yaygındır ancak 2017 yılı sırt dekoltesi bakımından zengin bir içeriğe sahiptir.  Sırt dekolteleri V şeklinde bu sene daha popüler olsa da yuvarlak biçimler, drapeli detaylar, transparan dantelli modeller ve derin sırt dekolteleri de koleksiyonlarda yerini almış durumda. Şimdi 2017 modeller arasında en çok tercih edilen sırt dekolteli gelinlikleri mercek altına alalım.

V Şeklinde Sırt Dekolteleri

Bu modeli yoğun olarak balık gelinliklerde görmekteyiz. Askılı kollar veya dantelden oluşan kesimlerle meydana getirilen sırt dekolteleri, vücuduna güvenen gelin adayları tarafından tercih ediliyor.  Sırt dekoltesi kullanıldığında göğüs dekoltesi daha kapalı tercih edildiğinde sırt dekoltesi kendisini daha çok gösteriyor. 2017 yılı dantel modasının da öncülüğüyle beraber bu tarz gelinliklerle çok karşılaşılıyor. V şeklinde dekolteler prenses model gelinliklerde de kullanılabiliyor veya A kesim dediğimiz biraz daha düz inen gelinlerde de uygulanabiliyor.

Drapelerle Süslü Sırt Dekolteleri

Drapeli sırt dekolteleri 2017 nin yenilikçi tasarımları arasında. Drapeler gelinlikte daha çok ön bölgede görülürken bu seneyle birlikte sırtta katmanlı olarak dekolte yapımında uygulandığını görüyoruz. Böyle bir detayı hem ön hem arkada kullanmak biraz cesaret ister açıkçası. Çünkü drapeler hafif de olsa bir kabarıklık oluşturacağından gelini olduğundan daha kilolu gösterme riskleri mevcuttur. Ancak zayıf gelinler açısından bakıldığında, gelinliğe oldukça hoş bir hava ve hareketlilik verdiği de göz önüne alındığında çok şık, zarif ve de farklı bir tarz olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca drapeli ön ve arka bölümlerin birleştiği omuz bölgesinde taşlı ve işlemeli bir detay kullanılarak gelinlikler ışıltılı görünüme de kavuşturulabilir.

Dantelli ve Transparan Sırt Dekolteleri

Dantel ve transparan 2017 yılının popüler modellerinden. Özellikle kol ve göğüs bölgesinde yoğun olarak kullanılan transparan görüntüden sırt dekolteleri de nasibini almış görünüyor. Burada sırtın istenilen bölgesi kapatılıp, istenilen bölgesi de açıkta bırakıldığından, gelin adayı vücudunun güvendiği bölgelerinde dekolte kullanıp, diğer bölgeleri dantellerle süsleyerek kapatabilir. Dekoltenin derinliği de yine gelin adayının tercihine göre değişen bir durum. Ayrıca inci ve fiyonk gibi küçük detaylarla da gelinliği süslemek mümkün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!