2017 Sade Gelinlik Modelleri

Gelinlik tercihleri kişilerin karakterleriyle örtüşür genellikle. Bazı insanlar hayatları boyu giyiminden, ev eşyasına kadar gösterişin cazibesine dayanamazlar. Her hallerinde bunu yansıtıtlar. Sade bir kıyafet bile giyseler, aksesuarlarla gösterişli olmayı başarırlar. Bazı insanların hayat felsefesi de bunun aksine sadelikten yanadır. Gösteriş onlar için karmaşa demektir. İş gelinlik seçimine gelince de bu iki farklı karakterin seçimleri de elbette farklı olacaktır. Bununla birlikte modayı takip eden kişiler gelinlik modasında da her sene farklılıklar olduğunu görürler. Mesela 2017 sade gelinliklerin yılıdır. Sadelik de kendi içerisinde bölümlere ayrılabilir. Kimine göre dümdüz tül bir gelinlik sade iken, kimine göre de dantellerle baştan aşağıya bezenmiş bir gelinlik sade olabilir. Şimdi 2017 sade gelinlik modelleri modasının sade gelinliklerine birlikte göz atalım.

Sade Straplez Gelinlikler

Bilindiği gibi açık gelinlik modellerinde straplez hep bir adım önde görünüyor. Alt kısmının balık, kabarık, A kesim veya düz gibi her modelden kullanılabilmesi, straplez gelinliklerin büyük avantajı olarak görülüyor. Straplezin duruşu sade olduğu için de 2017 gelinlikler arasında yeri ayrı oluyor. 2017 modellerini incelediğimizde, göğüs bölgesini saran straplez modellerin bel kısmında drapeler kullanılarak gelinliğe hareket katıldığını görüyoruz. Drapelerle basene kadar inen modeller, oradan itibaren genişleyerek, belki hafif de bir kuyrukla güzelliği tamamlanıyor. Drape bitimine eklenen küçük bir tül çiçek ile de sadeliğinden bir şey kaybetmeyen gelinlikler, bu sene moda trendleri arasında yerini alıyor.

sade-straplez-gelinlikler

Sade Askılı Gelinlikler

Askılı gelinliklerde de sadelik ön planda bu sene. Yine straplez modellerde olduğu gibi, belde drapelerle süslenen gelinlikler, 2017 sade gelinlik modasında yerini alıyor. Askılı ve dümdüz bir gelinliktense omuz detaylarında ufak ışıltılar kullanılarak sadelik şıklıkla buluşturulabilir. Ayrıca bu gelinliklerde drapeler göğüs bölgesinden başlayabilir. Gelinliğin sadeliğini zarafetle buluşturmak için de güze bir kuyruk eklemesi yeterli olacaktır.

sade-askili-gelinlikler

Tesettür Gelinlikte Sadelik

Tesettür modeller daha çok gösterişleriyle karşımıza çıksa da 2017 tesettür gelinliklerde sadeliği görebilmek mümkün. Tesettür Gelinlikte Sadelik için taş, boncuk veya süslemeler yerine dantel kullanılarak da daha sade ve ağır bir gelinlik elde edilebilir.

tesettur-gelinlikte-sadelik

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*