2017 Prenses Gelinlik Modelleri

Prenses gelinlik modeli, son yıllarda büyük yükselişe geçti. 2017 yılına da bu model damga vuracağa benziyor. Çünkü gelinlik denildiğinde genç kızların hayalinde hep kabarık ve yerlerde sürünen modeller belirir. Her genç kız kendisini bir gün bile olsa prenses gibi görmeyi hayal eder. Bu da elbette gelinlik tasarımcılarının atlamadığı bir durum olmuştur. Prenses modellerin en belirgin özelliği eteğindeki sade ama bir o kadar kabarık tül kullanılmasıdır. Bu tüller belden başlayarak tamamen geniş şekilde devam eder ve yerlere uzanır. Kuyruk da dahil edilirse büyüleyici bir güzellik meydana gelebilir. Gelinlik dünyasında her model değiştitilebilir ve geliştirilebilir. Çünkü insanların tercihleri çok çok farklılıklar içerir. Prenses modelde de sade tüller 2017 modellerde biraz daha hareketlendirilmiş görünüyor. Bu yenilik 2016’da başlamış olsa da 2017’de daha çok karşımıza çıkacak gibi duruyor.

Sade Prenses Modeller

Sadeliğin modada yeri her zaman ayrıdır. Çünkü insanların seçimleri genel olarak gösterişli ve sade olarak ikiye ayrılır. Sonrasında da bunların alt kategorileri yer alır. Sade gelinlikler içerisinde de sadeliği zirvede olanlar olduğu gibi, ufak detaylarla hareketlendirilen ve yine d sadeliğini koruyan modeller yer alabilir. Bunun nedeni sadelik zevkinin de başka başka olmasıdır. Prenses model gelinliklerde üstü de altı da sade modeller kullanıldığı görülür. Tülün kabarık olması bu gelinliklerde yeterlidir. Gelinlik yine gereken gösterişli haline bürünmüştür. Hatta ışıltılı bir taç ve uzun tül duvakla tam bir pamuk prenses edasına sahiptir.

Prenses Modelde Dantel Zarafeti

Bu gelinliklerde danteli yoğun olarak gelinliğin üst bölgesinde görmekteyiz. Yine aynı dantel etek ucuna yerleştirilerek sadelikten bir parça kurtarılan gelinliklerde güzel bir ahenk sağlanır. Dantelin Duvak kenarlarında da kullanılmasıyla, bütünlüğe kavuşan gelinlikler biraz daha ihtişamlı hale gelir. Dantel, gelinliklerde gösteriş sağladığı gibi zarafeti de beraberinde getirir. Basit görünümden uzaklaşan gelinlikler ağır ve havalı bir şekler bürünür. Bu da pek çok gelin adayının aradığı bir özelliktir. Dantelin, kol detaylarında kullanımı da gelinliğe bambaşka bir hava katıyor. Dirseklerin biraz altına kadar inen dantel kollar, gerçekten çok şık.

2017’de Kelebek Esintisi

Bu seneye özgü çok farklı modellerle karşılaşıyoruz. Prenses modelin etek kısmından kuyruk bölümüne uzanan kelebekler gelinliklere büyük farklılık getireceğe benziyor. Kuyruğun yerde kalan kısmı tamamen kelebeklerden oluşuyor ve şahane bir görüntü ortaya çıkıyor. Adeta gelin adayı hayallerine kelebeklerle birlikte uçuyor.  Bu gelinliklerin üst kısmı straplez veya askılı ve hatta tesettürlü de tercih edilebilir.

Tesettür Gelinliklerde Prenses Modası

2017 Tesettür gelinlikler içerisinde bir numarada yine prenses modeli görebiliriz. Etek uçlarında ve duvak kenarlarında kullanılan, çiçek desenli dantellerle donatılan gelinlikler oldukça göz alıcı. Etek yine sade kabarık tül tercih edilirken, gelinliğin üst bölümünde istenilen işlemeler kullanılabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!