2017 Kapalı Gelinlik Modelleri

Kapalılık bir tercihtir. Gelinlikte de kapalı olmayı isteyen gelin adayları için pek çok tasarım geliştirilmiştir. Yine kapalılığı sadece baş kapatmak olarak da değerlendirmemek gerekir. Bazı kadınların başı açıktır ama kıyafet seçimleri tevazudan yanadır. Böyle kişiler de uzun kollu yahut yarım kollu kapalı gelinlikler tercih edebilirler. Bu yazımızda kapalı ve yarı kapalı gelinliklerin 2017‘de yer aldığı tasarımlar hakkında birkaç söz söyleyeceğiz.

Tam Kapalı Gelinlikler

Bu gelinlikler günlük yaşamında da tesettürlü kıyafetler tercih eden gelin adayları içindir. Son yıllarda oldukça güzel modeller üretilmiş, kapalı gelinler için seçenekler çoğaltılmıştır. Bazen boyundan itibaren kapalı modellerle eşarbın arkadan bağlanmasına imkan tanınırken bazen de boyun kısmı eşarpla kapatılan gelinlikler tasarlandığını görüyoruz.  Kapalı gelinliklerde son yıllarda dantelle donatılmış tasarımlar gözde. İnci ve taş işleme kullanımı da gitgide artıyor. Çok ihtişamlı kapalı gelinlikler olduğu gibi , sadelikten taviz vermeyenler için oldukça şık ve zarif gelinlikler de mevcut. Kapalı gelinlik tercihlerinde abartabileceğiniz bir diğer sey de baş ve duvak kısmı. Taşlarla döşenmiş başlıklar veya her yeri işlemelerle bezenmiş duvakların cazibesi genç gelin adaylarını kendisine hayran bırakıyor.

tam-kapali-gelinlikler

Yarı Kapalı Gelinlik Modelleri

Yarı kapalı gelinlikler de genelde göğüs ve kol kısmında dantel işleme detayları kullanılıyor. Yarım kol veya uzun kol tercih yapılabildiği gib, yaka konusunda da farklı seçenekler mevcut. Kayık yakadan tutun da boğazlı veya balıkçıl yaka modellere kadar uzanan geniş bir perspektife sahip yarı kapalı gelinlikler.  Bu gelinliklerde baş kısmı da tercihe göre kapalı, açık veya yarı açık kullanılabiliyor. Baş kısmında kullanılan inciler ışıltı kattığı gibi eşarpla süslemeler de yapılabiliyor. Etek kısmında fırfırla hareketlendirilen modellerin üstü dantelle işlenebiliyor.

Yine yarı kapalı gelinliklerde balık modelin de çokça kullanıldığını görebiliyoruz. Taşlı, dantelli işlemelerle süslenen bu gelinlikler de beğenilere sunuluyor. Başın açık olduğu yarı kapalı gelinliklerde biraz daha transparan yaka ve kollar göe çarpıyor. Genelde dirseklerin biraz altında biten bu detaylar, gelinliğe farklı bir görünüm getirmekle kalmıyor aynı zamanda onun ihtişamını da artırıyor.

yarim-kapali-gelinlikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*