2017 İşlemeli Gelinlik Modelleri

2017 için sade gelinlik modası ön planda olsa da işlemeli gelinlikler de değerinden bir şey kaybetmemiş gibi görünüyor. İşleme her tür ve modelden gelinlikte uygulanabilme kolaylığı sağladığından tasarımcılar bazen az bazen de fazla kullanarak gelinlik modelleri geliştirebiliyorlar. İşlemeler de kendi aralarında kategorilere ayrılıyor: örneğin; taş işleme geçmiş yıllarda daha çok karşılaşılan bir modelken şimdilerde dantel ve inci işlemeler ön plana çıkabiliyor. Sadelikten hoşlanmayan, gösterişi seven kadınlar için işlemeli gelinlikler çok uygun. Düğünlerde zaten gösteriş ön planda olduğundan gelinler de bu durumdan uzak kalamıyorlar. Bu yüzden 2017 işlemeli gelinlik modelleri yine çok tutulacak gibi görünüyor.

Kabarık Gelinliklerde İşleme

Bu modellerde genellikle gelinliğin üst bölgesinde işleme detaylarına rastlıyoruz. Alt kısım düz tül veya etek kısımları dantel şeklinde değerlendirilebiliyor. İşlemelerde inci ve dantel işlemelerin yanı sıra swarovski taşlar da kullanılabiliyor.

Kabarık Gelinliklerde İşleme

Balık Model Gelinliklerde İşleme

Bu tarz gelinlikler vücut ölçüleri uygun olanlar tarafından tercih ediliyor ve balık modellerde de işlemeler oldukça çeşitli olarak karşımıza çıkabiliyor. Özellikle bel detayındaki işlemeler vücudun güzelliğini ortaya çıkarırken, dantel işleme boydan da uygulanabiliyor.  Balık modellerin zarif duruşu ile işleme birleştiğinde şık bir görüntü elde etmek mümkün. Dantel işlemelerin etek ve kuyruk kısmında yoğunlaşması da balık gelinliklerin sadelikten bir parça uzaklaşıp gösterişli hale gelmesini sağlıyor.

Balık Model Gelinliklerde İşleme

Tesettür Gelinliklerde İşleme

Tesettürde işlemenin yoğun olarak kullanıldığını görüyoruz. Dantel başta olmak üzere, taş işlemeler ve inci detaylar gelinliğin özellikle üst bölgelerinde çokça göze çarpmakta. 2017’de tül üzerine işleme modeller de oldukça beğeni topluyor. Göğüs bölgesinde kullanılan yoğun işlemeler eteklerde ara ara uygulanarak hem uyum hem de güzel bir görüntü sağlanıyor. Son yılarda gelinliklerin baş kısmında da işlemelere rastlıyoruz. Önceleri kullanılan taçlar yerine şimdi yeni trend taşlı veya incili olarak başın üst kısmına yerleştirilen, bazen duvakla bazen de eşarpla birleştirilen başlıklar.

 Tesettür Gelinliklerde İşleme

Tesettürde aynı zamanda pelerinli gelinlik modellerinin omuz kısmında işlemelere rastlamaktayız. Hatta duvağın üst kısmına da işlemeler eklenerek müthiş gösterişli gelinlikler de ortaya çıkmakta. Klasik ve modern tarz karışımı bu gelinlikler farklılıklarıyla ve sultanları andıran görünümüyle gönüllerde taht kuruyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*