2017 Dekolteli Gelinlik Modelleri

Dekolte, bazı kadınlar için vazgeçilmezdir. Her kıyafete uygulanabildiği gibi gelinliklerde de büyük bir yere sahiptir. Askılı veya straplez gelinliklerde sıkça rastladığımız dekolte modası, son zamanlarda popülerliğini  sırt dekoltesi olarak da devam ettiriyor. Özellikle balık model gelinliklerde derin sırt dekolteleri karşımıza çıkıyor. Sırt dekoltesi daha çok askılı modeller ile kullanılıyor. V şeklinde inen dekolteler yanında kayık şeklinde dekoltelere de rastlanıyor. Sırt dekolteli modeller kuyrukla birleştiğinde daha da güzel duruyor. Dekoltenin derinliği ise kişinin yaşam tarzına göre değişiyor. Bunların yanında bacak dekolteli gelinlikler de fiziğine güvenen gelin adayları için ayrı bir seçenek. Ayrıca sırt, göğüs ve bacak dekoltelerinin hepsi bir arada veya ikisi bir arada biçiminde tasarlandığı da görülüyor. Dekolte modası her yıl geçerliliğini koruduğu gibi, 2017’de de vitrinlerde yerini aldı bile. Şimdi 2017 Dekolteli Gelinlik Modelleri nelermiş hep beraber görelim…

Göğüs Dekolteli Gelinlikler     

Göğüs dekoltesi çoğunlukla straplez, askılı veya tek askılı modellerle karşımıza çıkıyor.  Hafif veya derin şekiller tercih edilebildiği gibi, transparan bir tülle kapatılanlar da mevcut. Straplez modeller genelde arkadan iplikli tercih ediliyor. Yine askılı modellerde de dekoltenin derinliğini artırmak daha mümkün oluyor. Bu konuda askılı tercihler straplez modellerden daha avantajlı görünüyor.

gogus-dekolteli-gelinlik-modelleri

Sırt Dekolteli Gelinlikler

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sırt dekolte modası gittikçe büyüyor. Balık model gelinliklerde sık rastlansa da diğer modellerde de ilgi görmeye devam ediyor.  Sırtı epey ortada bırakan modeller olduğu gibi, bir kısımı kapatan veya transparan şekilde bırakan modeller de mevcut. Kuyruk detayı ile birleştiğinde de gelinliğin ihtişamını artıran bu dekolteler, yaz aylarında daha çok tercih ediliyor.

sirt-dekolteli-gelinlikler

Bacak Dekolteli Gelinlikler

İtiraf etmek gerekirse bu dekolte çeşidi diğerleri kadar rağbet görmüyor. Farklılık arayan gelinlerin tercihleri arasında yer alan bu modeller, yine fiziğine güvenen kişilerin tercihleri arasında oluyor. Genel olarak Türk kadınlarının tercihi gelinlikte eteğin bütünsel bir kapalılık göstermesinden yana. Yine de dediğimiz gibi farklılık arayanlar için bu gelinlikler ideal görünüyor. Düz inen gelinliklerde veya önü kısa, arkası uzun model gelinliklerde bacak dekoltesi kullanmak daha mümkün.

bacak-dekolteli-gelinlik-modelleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*