2017 Dantelli Gelinlik Modelleri

Dantelin modası ev dekorasyonunda modası geçmiş gibi görünse de gelinlik denilince kadınların vazgeçilmezi arasında yer almaktan geri kalmıyor.  Dantelin gelinlik üzerindeki ağır duruşu ve zarif detayları onun zaman aşımına uğramasını engelliyor. Dantel, her türlü gelinlikte az veya çok kullanılabiliyor, bazen etek ve bileklerde bazen gelinliğin bütününde bazen göğüs kısmında ve bazen de parça parça her detayda kullanılabiliyor. Duvaklarda da dantel etkisi oldukça belirgin. Rahibe duvak modellerinin kenarlarında, Düz duvakların eteklerinde veya küçük küçük olarak bütününde oldukça sık kullanılıyor. Şimdi 2017 Dantelli Gelinlik Modellerini birlikte görelim.

Askıda Dantel Modası

Dantelle birlikte askılı gelinliklere de ayrı bir hava geldi. Gelinliğin bütününde kullanılan dantel, askı ile de birleşerek çok hoş bir bütünlük sağlanıyor.  Tek omuz askılı modellerde de dantelli seçenekler ilgi görüyor. Dantel hem kabarık hem düz inen modellerde güzel duruyor.
Askıda Dantel Modası

Dantelli Gelinlikte Balık Model

Balık modelde dantelin gelinliğin bütününe yansıtıldığını görüyoruz genellikle, bazen askılı ve sırt dekoltesi geniş modellerde bazen kayık yaka modellerde ve daha birçok farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Uzun kolda transparan dantel detayı da bu modele çok yakışıyor. Dantelin en çok kullanıldığı kısımlardan biri de kuyruk kısmı. Kuyruğun tamamına yayılan dantel, hareket ile birlikte gelinin kuğu görünümünde süzülmesine olanak tanıyor.

Dantelli Gelinlikte Balık Model

Önü Kısa Arkası Uzun Dantelli Gelinlikler

Çok havai bir görünüme sahip olan bu tarz gelinlikler, dantel işlemeleriyle birleştiğinde daha da göz kamaştırıcı hale geliyor. İster düz ister kabarık model olsun, dantel ikisine de çok yakışıyor. Straplez modellere yakıştığı kadar kapalı yakalarda da dantel şıklığı hoş bir görünüm veriyor. Özellikle etek kısmında kullanılan dantel sadelikten kurtarıyor gelinliği.

onu-kisa-arkasi-uzun-dantelli-gelinlikler

Tesettür Gelinlikte Dantel Modası

Tesettürde dantel trendi son yıllarda epey yükselişe geçti. Duvaklarda başlayan dantel detaylarını artık gelinliklerin bütününde görür hale geldik. Tasarımlar değiştikçe de dantellerin  göz alıcılığı ve topladığı beğeni artıyor. Kollara uzanan danteller, ispanyol görünümüyle birleşerek farklı bir görüntü oluşturuyor. Cepken şeklinde gelinliğin üzerinde sergilenen danteller de geçmiş yıllardan beri ilgi görmeye devam ediyor.

tesettur-gelinlikte-dantel-modasi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!