2017 Askılı Gelinlik Modelleri

 2017 Askılı Gelinlik Modelleri

Askılı gelinlikler her dönem çok tercih edilenler arasında yer almıştır. 2017 trend modellerde de yine gözde olan askılı gelinlikler, bu kez farklı bir tarzda karşımıza çıkıyor. 2017’nin modası kalın askılı gelinlikler. Bu modeller tül, dantel, taşlı veya çiçekli olarak tasarlanabiliyor. En çok tül ve dantel olanlar ön planda yer alıyor. Askılı gelinlikler straplez modellere de uygulanabildiği gibi dekolte için de kullanılabiliyor. Özellikle sırt dekolteli gelinliklerde askıya oldukça sık rastlıyoruz. Askılar genelde omuza doğru kalınlaşıp birleşme noktalarında inceliyorlar. Şimdi askılı modellerin nasıl kullanıldığına bir göz atalım.

Prenses Gelinliklerde Askılı Modeller

2017’nin gözdesi prenses model gelinliklerde askı çok moda. Eteğindeki tüllerden yukarıya kalınlaşarak uzanan ve oradan da sırta doğru devam eden kalın askılar olduğu gibi, dantellerle transparan görünüm içinde kayık yaka veya düşük askı modelleri de trendler arasında. 2017 modellerde çiçek ve kelebek desenlere de çok rastlayacağız gibi görünüyor.Askılar tamamen çiçeklerle donatılarak, yine aynı çiçekler belde kemer gibi dizilerek tam bir bahar gelini ortaya çıkarmak mümkün. Bu sene drape modası da geri geldiğinden, askılar drapeli gelinliklerde de uygulanıyor.

A Kesim Gelinliklerde Askı Modası

2017 yılı modelleri içinde A kesimin yeri başka. Sadelik yılı diye ünlenen 2017 modeller arasında çok beğenilenler arasında bu gelinlikler yer alıyor. A kesim modellerde düşük askılar ve transparan dantelli askılar gözde gelinliklerden. Altı sade bırakılan bu gelinliklerin üstü dantellerle örülmüş ve askı ile tamamlanmış halde karşımıza çıkıyor. Sadelik tam bir zarafet içerisinde sunuluyor. Dantelin bütün gelinliğe yansıtıldığı, askının da buna dahil olduğu modeller de göz alıyor.

Balık Model Gelinliklerde Askı

Balık model gelinliklerde sırt dekoltesi meşhurdur. Derin şekillerde V veya yuvarlak biten bu dekolteler askılar sayesinde oluşturulur. Bu askılar daha ince biçimlerdedir. Bir de dekolte amacı gütmeyen balık gelinliklerde de askılar kullanılır. Bunlar yine 2017 modası transparan dantellerle kullanılan kayık yaka veya düşük askılı modelleri içine alır. Dantelden oluşan askılar yanında tülden oluşanlar da 2017’nin beğenilen modellerinden. Balık gelinliklerin ne kadar zarif durduğundan söz etmemize gerek yok, sade ve şıklık bu gelinliklerde biraraya geliyor.

Tek Omuz Askılı Gelinlikler

Askılı gelinlik giymek isteyen ama farklılık da arzulayan gelinler için bu modeller ideal. Yine 2017 trendine uygun olarak dantel, tül veya çiçekli askılar tek omuzda da çok güzel uygulanıyor. Tek omzu süsleyen danteller oldukça şık görünüm sağlıyor. Özellikle tülden oluşan gelinliklerde bütünsel bir bakış açısıyla hazırlanan tek omuz askılı gelinlikler, gelinlere peri kızı havası veriyor. Çiçek detayları bu gelinliklerde de çok kullanılıyor. Belde kemer görünümlü çiçekler, eteklerde minik minik göze çarpacak şekilde kullanılabildiği gibi, eteklerde şerit halinde de uygulanabiliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın