2017 Arkası Fiyonklu Gelinlik Modelleri

Gelinliklerin yakın geçmişine şöyle bir baktığımızda, kısa sürede ne kadar çok değişime uğradıklarını görmek hiç zor değil.  Teknolojinin gelişmesiyle hemen her şeyde gördüğümüz çeşit zenginliği gelinliklerde sanki daha da yoğun görülüyor. Çünkü gelinlik her döneme hitap ediyor ve her sene yüzlerce yeni model eklenerek geliştiriliyor.Eskiden de kullanılan detaylardan biri olan fiyonk da 2017 yılında göz alıcı şekilde büyümüş olarak 2017 Arkası Fiyonklu Gelinlik Modelleri karşımıza çıkıyor. Önceleri de çok sık kullanılan fiyonklar, o zamanlar daha küçük ve gösterişsiz iken, şimdi kuyrukla da birleştirilen iri fiyonklar gelinliklere renk katıyor. Renk katıyor derken gerçek manada da kullanıyoruz. Çünkü bembeyaz gelinliklerde farklı renk büyük fiyonklar kullanıldığını görüyoruz. Önden kemer görüntüsü veren bu fiyonklar, arkadan kuyruk detayını tamamlamak için kullanılabiliyor. Yine bunun dışında fiyonk da biraz daha küçük versiyon tercih edenler için sırtta, belde ve etekte olmak üzere birkaç tane fiyonk bir arada kullanılabiliyor. Tabi fiyonk ille de arkada kullanılmak zorunda değil, yine bel bölgesinde sağ ya da sol tarafta minik fiyonk kullanmak isteyenler için de seçenekler mevcut.  Bunların dışında sırt dekoltesini tamamlamak için de kullanılan fiyonklara rastlıyoruz. Fiyonklu gelinliklerde en önemli nokta duvağın çok uzun olup da fiyonk detayını kapatmamasıdır. Kısa duvaklar bu durumda kurtarıcı olacaktır. Şimdi fiyonklar hangi gelinliklerde nasıl kullanılıyor birlikte inceleyelim. 

Kabarık Gelinliklerde Fiyonk

2017 gözde modellerin başında kabarık gelinlikler geliyor. Gelinlerin  güzel görünmek yanında benzerlerinden daha farklı görünmek arzusu her zaman vardır. Kabarık modelden vazgeçmeden kendisini diğer gelinliklerden ayıran bir özellik olarak da fiyonklu gelinlikler ayrı bir köşede yerini alıyor. Sırt veya belden başlayarak aralıklarla kullanılan üç ya da dört fiyonklu gelinlikler bu sene moda. İsteğe göre bu sayılar artırılabiliyor da. 

Balık Gelinliklerde Fiyonk

Balık gelinlikler diğerlerine göre daha sade bir formdadırlar. Onları hareketlendirmek için de pek çok yol vardır. Bunlardan biri kuyruk kullanımıdır. Kuyruk duvakla birleşik olabildiği gibi belden itibaren de eklenmiş olabilir. Belden uygulanan formlarda başlangıç noktasına eklenen bir fiyonkla balık gelinliklerde gösterişi yakalamak mümkün. Tamamen dantellerle süslenen gelinliklerde fiyonklar dantel seçilebilirken, saten gibi farklı kumaştan oluşan gelinliklerde de saten fiyonklar kullanılabiliyor. 

Fiyonkta Marjinal Tasarımlar

Farklılığın yetmediği çok daha orijinal bir görünüm isteyen gelinler için de fiyonk modellerin abartıldığını görebiliyoruz.  Sanki öylesine bağlanmış gibi görünen bu fiyonklar, gelinliklerde çok ilginç ve ilgi çekici bir görüntü oluşturuyor.

Tesettür Gelinliklerde Fiyonk

Tesettürde fiyonk kullanımı gelinliklere sevimli bir hava da getirdi. Özellikle farklı renk fiyonklar kullanarak, sadelikten uzaklaştırılan bu gelinlikler, tesettürlü gelin adayları tarafından oldukça beğeni topluyor. Bazen kemer formunda uygulanırken, bazen de tek başına kullanılan bu fiyonklar her türlü lgi çekmeyi başarıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*