2017 A Kesim Gelinlik Modelleri

A kesim gelinlik modelleri genellikle kabarık modellerle karıştırılır. Aradaki fark aslında belirgindir .Kabarık gelinlikler belden itibaren geniş başlar ve aşağıya doğru da aynı genişlikte devam eder. Oysa A kesim dediğimiz model tıpkı A harfi gibi yukarıdan aşağıya doğru genişleyerek iner. Bel kısmını özellikle belirginleştirmek gerekmez ama bazı modellerde belde detaylarla da karşımıza çıkabilir. A kesim modeller ayrıca fazla kiloları kapatmakta da ustadırlar. Basen ve kalça bölümündeki fazlalıkları bu gelinlikle çok rahat kapatabilirsiniz. Dilerseniz kuyruk da kullanarak gelinliğinize biraz daha hava katabilirsiniz. A kesim gelinliklerde duvak seçeneği de oldukça fazla. İsterseniz ayaklara kadar uzanan tül duvak, isterseniz dirseklerde son bulan kısa duvak kullanabilirsiniz.

A Kesim Gelinliklerde Asil Duruş

A kesim model gelinlikler, göğüs bölgesi  vücudu saran biçimde olup hemen göğsün altından genişlemeye başlayan ve oldukça zarif bir görüntü veren modellerdir. 2017 yılı da sadelik üzerinde durulduğundan bu modeller yine en çok tercih edilenler arasında. Göğüs bölgesi taşlarla veya dantellerle süslü, altı tamamen tül şeklinde inen modeller olduğu gibi,  işlemelerin göğüs altında devam ettiği modeller de yer almaktadır. Straplez, askılı, tek omuz askılı, kayık yaka, hakim yaka ve tesettür gibi kategorilerin hepsinde de kullanılabilir bir modeldir. Asil ve havalı duruşu da cezbedici özellikleri arasında.

a-kesim-gelinliklerde-asil-durus

2017’nin trend modelleri arasında yer alan A kesim gelinlikler, işlemeli olarak kullanıldığında daha gösterişli hale gelmekte, uzun – ince duruşuyla da zarafetinizi taçlandırmakta çok başarılı bir tercih.

Tesettürde A Kesim Modası

2017 Tesettür modasında da A kesim farkı kendini belli ediyor. Abartılı bir duvak ve baş yapımı ile arkadan sarkan duvağın A kesim gelinlikle buluşması tesettürlü gelin adaylarını kendisine hayran bırakıyor. Genel olarak kadınların vazgeçemediği şeyler arasında, gösterişli, asil ve tarz görünüm yer almakta olduğundan, bu modeller üzerinde de istenilen şekilde detay ve abartı kullanılabilir. Tabi sadelikten vazgeçmeyen kadınların sayısı da yadsınamayacak derecede çoktur, gelinlik tasarımcıları da bunları göz önünde bulundurmakta ve  her zevke uygun gelinlikler üretmekteler.

tesetturde-a-kesim-modasi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*