2016 Halı Modelleri

Merhabalar, ev dekorasyonunda oldukça önemli bir yere sahi olan halılar, ev ortamına ayrı bir hava ve güzellik katmaktadır. Halısız ev, çıplak bir insana benzetilmektedir. Halı olmayan odalar, boş gibi gözükmektedir ve hoş durmamaktadır. Bu yüzden bayanlar halı konusunda çok dikkatlidirler. Çünkü evi dolu ve güzel gösteren halıdır. Halılar kış ve yaz halıları olmak üzere ikiye ayrılırlar. Bizde evimize halı tercihi yaparken yazlık mı yokdosa kışlık mı halı alacağız ona göre karar vermeliyiz. Yaz sıcaklarından dolayı genelde ince, kilim tarzı halılar kullanılmaktadır. Kış aylarında ise kalın yünlü halılar tercih edilmektedir. 2016 yılının halı modasında ise birbirinden farklı ve hiç alışık olmadığımız renkler karşımıza çıkmaktadır. Artık evimizde bulunan eski demode halıları kaldırıp 2016 halıları ile evimizi döşemenin tam zamanı ! Ayrıca yazın halılar daha ucuz olmaktadır. Bu yüzden evlere halı almanın şuan tam vakti. Gelin hep birlikte 2016 halı modellerine hep birlikte göz atalım.

1- Çiçekli Halılar

Yaz aylarının güzelliğini ortaya çıkartan çiçekler, halılar ile kavuşma yılına gelmiştir. Birbirinden renkli ve güzel çiçek desenleri halılarda ayrı bir hoş durmaktadır. 2016 modasına ait olan çiçekli desenler, koltuk ve mobilyalarda da sıklıkla karşımıza çıkmaktaydı. İşte bu yüzden çiçekli koltuklarımız ile güzel bir kombin oluşturabileceğimiz bu çiçek desenli halılar bayanların beğenisine sunulmaktadır.

2016-halı-modelleri

2- Değişik Şekilli Halılar

Bu zamana kadar alışık olduğumuz kare, dikdörtgen ve yuvarlak halılar artık yerini değişik geometrik desenlere bırakmaktadır. Evin ve odaların şekline bağlı olarak da değişebilen halılar, odalara farklı bir hava katmaktadır. Değişik görüntüsü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarabilen bu halıları evinizde kullanmaktan çok hoşlanacaksınız.

2016-Halı-Modelleri5

3- Renk Geçişli Halılar

2016 modasına ait olan renk geçişli halılar koltuk renkleriyle bir kontrast yaratmaktadır. Açıklı koyulu renklerin tonlanması şeklinde tasarlanan bu halılar bayanların çok ilgisini çekmektedir.

2016-Halı-Modelleri-ve-Fiyatları-2

4- Püsküllü Halılar

Eski zamanlarda çok sık karşılaştığımız püsküllü halılar tekrar moda haline gelmektedir. Halbuki bu püsküllü halıları hep overlok yaptırıp püsküllerinden kurtulmaya çalışırdık. Ama 2016’nın gelmesiyle birlikte bu püsküllü halılar evlerde yeniden yerlerini almaktadır. Odalara daha spor bir hava katan bu halıları istediğiniz odada kullanabilirsiniz.

2016-Halı-Modelleri-ve-Fiyatları-3

5- Patwork Halılar

2016’nın popüler halılarından olan ve hemen hemen her yerde bulabileceğiniz bu patwork halılar, değişik renkleri ile odalara bambaşka bir hava katmaktadır. Halının içerisinde kare kare şekiller halinde bulunan ve bu karelerde değişik renklerin bulunduğu bu model hanımların gözde halısı haline gelmiştir.

Karmen-Hali-modelleri-2016-En-guzel-salon-halisi-modelleri-b0295

6-  Yuvarlak Halılar

Evin giriş bölümünde, yatak odalarında hatta daha büyük olma koşulu ile salonlarda bile rahatlıkla kullanılabilen bu yuvarlak halılar farklı ve modern tarzı ile karşımıza çıkmaktadır.

2016-Yuvarlak-Dekoratif-Hali-Modelleri

 

7- Kabartmalı Halılar

Halılarda şıklık söz konusu olduğunda ilk akla gelen halı modellerinden olan kabartmalı halılar, 2016 modasına uygun tasarlanarak bayanların beğenisini kazanmıştır.

kabartmalı-2016-halı-modelleri

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*