2016 Dantel Modelleri

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere çok eskilerden beri kullandığımız, modası geçtiği düşünülse de hala bayanlar tarafından beğenilen dantel modellerine göz atacağız. Eskiden annelerimiz ve nenelerimizin çeyizinde mutlaka bulunan danteller, evin her yerinde kullanılırdı. Televizyon üstlerinden koltuk üstlerine kadar evin her köşesinde bu dantel modellerini görmek mümkündü. Artık o kadar yaygın kullanımı olmasa da, orta sehpalarda, TV ünitelerinde dantelleri kullanmaktayız. Tabi eskiden nenelerimizin kullandığı o eski modeller değilde şimdiki modaya uygun olarak tasarlanmış modern dantel modellerini kullanmaktayız. Birbirinden farklı ve değişik modelleri ile karşımıza çıkan danteller, uzun bir süre daha modasını kaybetmeyecek gibi duruyor. Hala genç kızların çeyizinde mutlaka yer alan dantel modellerine şimdi hep birlikte göz atalım. Belki evinizde bir değişiklik yapıp biraz eski zamanlara dönmeyi sizde istersiniz.

1- Papatya Danteller

Çiçeklere benzetilen bayanlar için bu çiçek desenli dantel modelleri eminim bayanların çok hoşuna gidecektir. Özellikle en çok sevilen çiçekler arasında yer alan papatyanın dantel modelleri ile birleşimi çok hoş bir görüntü sağlamaktadır. Salonunuzda rahatlıkla kullanabileceğiniz bu papatyalı danteller ile misafirlerinizin de dikkatini çekeceğiniz aşikardır.

2016-cicekli-dantel-modelleri

2- Yuvarlak Danteller

Küçük küçük yuvarlakların birleşmesi ile oluşan bu dantel modelleri yuvarlak kesim sehpa ve benzeri şeylerin üstünde kullanılabilir. Eğer biraz da el beceriniz varsa sizin de bu tarz modelleri kendiniz yapıp kullanmanız daha bir anlamlı ve güzel olacaktır.

2016-Dantel-gümüşlük-örnekleri

3- Çizgili Seccade Dantelleri

Dantel modası her yerde kendini göstermektedir. Ayrı olarak kullanmak haricinde seccade üzerinde de çok şık duran dantel işlemeli modeller bulunmaktadır. Seccadelere çok yakışan çizgilerden oluşan dantel modelini sizlerde mutlaka kullanmalısınız.

2016-Dantel-Seccade-Modelleri-Yapılışı

4- Minik Çiçekli Danteller

Bir dantelin işlemesi ne kadar farklı ve renkli olursa o kadar güzel durmaktadır. Minik çiçeklerden oluşan dantel modeli bayanların ilgi odağı haline gelmektedir. Eski zamanların dantellerine pek benzemeyen bu modelleri kullanmaktan çok hoşnut olacağınıza garanti veriyorum.

2016-Pembe-Dantel-Modeli

5- Çiçek Şeklinde Danteller

Dantel seçimi yaparken, koyacağımız yere göre karar vermeliyiz. Eğer kare bir sehpanın üstüne koyacaksak kare dantel modelleri, yuvarlak bir sehpanın üstüne koyacaksak daha yuvarlak dantel modelleri tercih etmeliyiz. Çiçek şeklinde dantel modelleri de yuvarlak kesime girdiğinden, yuvarlak sehpaların üstüne çok yakışacağı kesindir.

Dantel-modeli

6- Oval Danteller

Dantel seçiminde,, koyacağımız yere göre karar vermemiz gerektiğini söylemiştik. Oval veya dikdörtgen sehpalara sahip isek bu oval dantelleri rahatlıkla kullanabiliriz. Gümüş tepsilerde de kullanılabilen bu oval dantelleri genelde söz merasimlerinde kullanılmaktadır.

OTIwODM0Nz-2016-dantel-modelleri-model-9-

7- Kuğulu Danteller

El becerinizi göstermek ve farklı sıra dışı bir dantel modeli yapmak istiyorsanız hayvan motifli danteller kullanabilirsiniz. Gelen misafirlerin de oldukça dikkatini çekecek olan hayvan motifleri arasında kuğulu modeller çok hoş durmaktadır. Kuğuların beyaz olmasından dolayı ve genelde dantellerin beyaz renkli oluşundan dolayı kuğular tercih edilmektedir.

Son-Çıkan-Dantel-Örneği-2016

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*