2014 Yeni Sezon Gelinlik Modelleri

2014 Yeni Sezon Gelinlik Modelleri Resimleri (14)

2014 yılına girdiğimiz günden bu yana pek çok marka yeni ürünleri ile karşımıza çıkıyor. Bu akışa tabii ki gelinlik üreten firmalar da dahil oluyor. 2014 yeni sezon gelinlik modelleri arasında birbirinden farklı tasarımlarda gelinlikler görmek mümkün. Özellikle yeni yılın en dikkat çekici tasarımlarından biri kısa gelinlik modelleri oluyor. Mini etek boyunda olan etek kısmı bilinen gelinlik modellerine göre oldukça farklı bir tasarım ortaya çıkarıyor.

2014 yeni sezon gelinlik modelleri nelerdir?

2014 yılının gelinlik modelleri arasında balık etek gelinlik, prenses gelinlik ve kısa gelinlik modelleri yer alıyor. Her biri kendi içerisinde farklı tasarımlara sahip olan modeller, pek çok genç kızın hayallerini süsleyecek bir görüntüye sahip. Bunun yanında batık etek modellerde ortaya çıkan tasarım kızların en özel gecelerinde sıra dışı bir havaya bürünmesini sağlayacak.

2014 batık etek gelinliklerde üst kısım dizlere kadar dar olacak şekilde tasarlanmış. Dizden ayaklara kadar olan kısmın ise kabarık olması düşünülmüş. Ayrıca uzun kuyruklu modelleri tercih edenler için oldukça etkili olan batık etekli gelinlikler, üzerinde yapılan dantel işlemeleri ile daha ilgi çekici bir hale getirilmiş.

Prenses gelinlik modellerinde ise büstiyer kısmının genel olarak korseden oluştuğu görülüyor. Genelde prenses gelinliklerde korse kullanıldığı herkes tarafından bilinmektedir. Ancak 2014 prenses gelinlik modelleri üzerinde yer alan korseler daha fazla ön plana çıkarılmış. Ayrıca klasik modeller yerine oldukça etkili tasarımların oluşturulduğu konseptte, eteklerin oldukça kabarık olduğunu söylemek mümkün.

Diğer yandan 2014 kısa gelinlik modelleri için de üst kısmın bel hizasına kadar dar olduğunu söyleyebiliriz. Belden aşağı kısım ise katlı eteklerle kabartılmış ve eteklerin boyu kısa bırakılarak mini bir gelinlik tasarımı meydana getirilmiş. Mini etekli gelinlik modelleri genellikle dizlerin üstünden olacak şekilde tasarlanmakta, ancak gelinlik modelini çok kısa düşünmeyenler için kuyruklu modellerin olduğunu söylemekte fayda var. Modellerin üst kısımlarına konuşlandırılan dantel işlemeleri, sıradanlıktan uzak bir görüntü sergiliyor. Bunun yanında göğüs bölgelerinin dekolte olarak tasarlandığını söylemeden geçmeyelim.

2014 Yeni Sezon Gelinlik Modelleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*