2014 Yazlık Topuklu Ayakkabılar

2014 Yazlık Topuklu Ayakkabılar Resimler (42)

Yaz aylarında kıyafet seçimi konusunda ortaya çıkan rahatlık ve ürün çeşitliliği ayakkabı modellerinde de kendini göstermektedir. Bayan yazlık kıyafetler ile uyumlu olarak tasarlanmış yüzlerce çeşit ayakkabı tasarımlarından hangisinin seçileceği konusunda kişinin vücut yapısı öncelikli dikkat edilmesi gereken kriter olarak belirtilmektedir. Daha sonrasından giyilen kıyafet ve diğer aksesuarlar dikkate alınarak belirli bir kombin oluşturulabilir. 2014 yazlık topuklu ayakkabı modelleri ise en güzel kombinlerin ortaya çıkarılmasında başrolü oynayacak ayakkabılardır. Gelecek yıllarda daha iyisi yapılana kadar en iyi tasarım olacak olan bu modelleri giyecek hanımların oldukça şanslı kişiler olduğu söylenebilir.

2014 yaz kreasyonu ayakkabı modelleri nelerdir?

Her yaz olduğu gibi bu senenin yazında da topuklu ayakkabılar büyük ilgi görmektedir. Yazlık kadın ayakkabı modelleri babet ayakkabı modelleriyle günlük kullanıma  hitap ederken topuklu modellerde hem günlük kullanıma hem de gece veya özel davet, yemekler gibi ortamlarda kullanılabilme imkanı sunmaktadır. Yazlık topuklu ayakkabı modelleri hem ince veya kalın olarak tasarlanmış normal topuklu ayakkabı modelleri ile şık bir görünüm sunarken, bir yandan da özellikle topuklu giymekte zorlanan kadınlar için dolgu topuklu modelleri ile daha kontrollü bir şekilde yürünebilen ayakkabı modellerinden oluşmaktadır.

Yazlık topuklu ayakkabı modelleri birbirinden farklı tasarım ve renkte tasarlanmaları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Dolgu topuklu modellerde üst kısım daha kapalı tasarlansa da ince topuklu modellerde daha açık ve alt kısmı ince modeller tasarlanmaktadır. Yazın havasına uygun şekilde hazırlanmış topuklu modellerin deri olanlarında daha sade bir görünüm tercih edilmesi bu modellerin özel gecelerde, yemeklerde veya davetlerde giyilebilmesini sağlamaktadır. Yazlık topuklu ayakkabı havasını çok rahat hissettirebilen bu ayakkabı modelleri arasından son yılların en çok ilgi çeken ve satışları hızla artan modeli ise dolgu topuklu modellerdir. En çok da boy durumunu sorun eden bayanların sıklıkla tercih ettiği bu modeller yüksek altları ile büyük bir avantajı sunmaktadır.

Yazlık modellerde kullanılan süslemelerin diğer ayakkabı modellerine göre daha fazla sayıda olması dikkat çekmektedir. Zaten renkli tasarlanan bazı modellerde de kullanılan abartı süslemeler görüntünün bozulmasına neden olmaktadır. Bununla birlikte tek renk olarak tasarlanan modellerin ise diğer modellere göre çok daha şık göründüğü söylenebilir. Ancak tabi ki günlük kullanım için daha canlı tasarımlar tercih edilebilir.

Yazlık topuklu ayakkabı kullanan kadınlar ayak tırnaklarına mutlaka pedikür yaptırmaları önerilir. Hatta ayakkabı renginde veya ayakkabıya uyacak renklerde ayak tırnaklarına oje sürebilirler. Bu tercih ayakkabının ayakla daha bütünleşik durmasını sağlayabilir. Tabi ayakkabı seçiminde sağlık kriterinden sonra ilk olarak tercih edilen elbise ve çanta modeli gelmektedir. Bunlara dikkat edildiğinde birbirinden güzel yazlık modeller içinden çok rahatlıkla güzel kombinler oluşturulabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*