2014 Şifon Etek Modelleri Nelerdir?

2014 Şifon Etek Modelleri Resimler (14)

İlkbahar ve yaz aylarının vazgeçilmez kıyafetlerinden olan etek modelleri çok farklı model ce seçeneklerle siz değerli kadınların beğenisine sunulmaktadır. Bu modellerin bir kısmı önceki yıllardan göremeye alıştığımız modellerdir. Ancak bazı modeller vardır ki bunlar da son yıllarda modaya farklı bakış açıları sonucu geliştirilmiş etek modellerindendir. Farklı tasarımların bazıları hayata tutunabilmişken bazıları ise belki daha sonra hatırlanmak üzere tozlu raflara kaldırılmaktadır. Yeni tasarım etek modellerinden bazıları da oldukça yüksek oranda tutulmuştur. Bunlardan biri olan 2014 şifon etek modelleri olarak karşımıza çıkmakta ve modeller de meydana getirilen şık tasarımları ilgi toplamaktadır. Aslına bakılırsa şifon etekler geçmiş yıllara üretilen modellerin devşirmesi şeklinde tarif edilebilir. Ancak modelin çekici görüntüsü onu özel kılan öğelerdendir.

Şifon etek modelleri 2014 yılında nasıl tasarlanmıştır?

Şifon etekleri anlatmadan önce şifon eteklerin tarifini tam olarak yapmak daha uygun olacaktır. Şifon etek modelleri ince bir tülün, tül ile aynı renkte olan etek astarıyla birlikte, etek astarı altta ve eteğe asıl özelliği veren tülden boyu daha kısa olacak şekilde tasarlanmasıyla oluşturulan etek modelidir şeklinde bir tanımlama yapılması uygun olacaktır. şifon eteklerin tanımı yaptıktan sonra biraz da modelleri nelerdir onlara bakmak gerekirse;

Şifon etekler bu yıl genel olarak uzun modellerden oluşmaktadır. Fakat bazı modellerde kısa etek astarı veya kısa etek boyunun tercih edildiği bilinmektedir. Kısa şifon eteklerin kadına kattığı havadan hoşlanan bayanlar istediği takdirde bu modelleri tercih edebilirler. Ancak kısa etek boyunu boyu çok uzun olan kadınlara tavsiye edilmediğini de hatırlatmak isteriz. Çünkü kısa eteklerle daha çok uzun topuklu ayakkabı giyilmesi tavsiye edilir. Kadının boyu da uzun olduğunda ortaya çok da güzel bir görünüm çıkmayabilir. Daha doğrusu ortaya çıkan görüntünün kadını olması gerekenden daha seksi gösterebileceğini söylemek gerekir. Bu amaca ulaşmak isteyen kadınlar için bu taktik verilebilir.

Şifon etek modellerinde çok fazla canlı renkler kullanılmaktadır. Şifon etekler 2014 yılına özel asimetrik kesim modellerle dikkatleri çekmeye yetmektedir. Bunu yanında elbise modellerinde de şifon eteklerden yararlanılarak oluşturulan tasarımlar bulunmaktadır.

Şifon eteklerde dikkat çeken başka bir ayrıntı da neredeyse her modelde ince veya kalın bir kemer kullanılmasıdır. Tesettürlü bayanlara özel olarak hazırlanan şifon etekler ise daha uzun tasarlanmıştır. Bunun yanında uzun topuklu ayakkabı modelleri daha çok kısa şifon eteklerle birlikte kullanılsa da uzun eteklerde de genel olarak uzun topuklular tercih edilebilir. Aynı zamanda uzun şifon eteklerle birlikte babet ayakkabıların kullanımı mümkündür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*