2014 Kabarık Gelinlik Modelleri

Gelinlik modelleri her kadının geleceğine yön veren en önemli karar olan evlilik törenlerinin en gözde unsurudur. Bu elbise bir kadının hayatı boyunca giymek isteyeceği en güzel elbisedir belki de. Her kadın düğününde çok güzel olmak ve periler gibi görünmek ister. Bu amaç uğrunda senelerdir üretilen gelinlik modellerinden biri vardır ki o da kabarık gelinlik modelleridir. Kabarık gelinlik modelleri neredeyse her sene ve sezon üretilmekte ve pek çok kadın tarafından da düğünlerinde tercih edilmektedir.

Kabarık gelinlik modelleri bu sene nasıl tasarlanmıştır?

Gelinlik modelleri söz konusu olduğunda her şey daha hassas hale gelmektedir. Seçimler zevkler tekrar takrar gözden geçilerek gelinlik modelleri arasından en doğru seçim yapılmaya çalışılır. Eğer hiçbir modelde karar kılınamazsa kurtarıcı olarak kabarık gelinlik modelleri devreye girer. Bu modeller arasından mutlaka her zevke uygun bir tasarım bulmak mümkündür. Kabarık tasarlanmış gelinlik modelleri arasında pek çok tasarım dikkatleri çekmektedir. Bunlardan en sağlıklı olanı bulmak ise zevke ve düğünün yapılacağı ortama göre değişmektedir.

Kabarık gelinlik modelleri askılı ve straplez modeller olarak ikiye ayrılabilir. Askılı modellerdeki göğüs dekolteleri, straplez modellerde de sırt dekolteleri modellerin çarpıcı unsurlarıdır. Kabarık gelinlikler görüntüsündeki ihtişamla her zaman ilgi odağı olmuşlardır. Moda dünyasında yeni gelişen akımlardan da etkilenen kabarık etekli gelinlik modelleri tasarımcıları, yine de klasik çizgisinden çok fazla ödün vermeden yeni ürünleri moda dünyasına katmaya devam etmektedir.

Kabarık etekli gelinliklerin etek kısmı neredeyse göbek hizasından başlamaktadır. Kabarık etekli gelinlikler etek boyundaki uzunluk ile daha ihtişamlı görüne sahiptir. Böylece de düğün törenlerindeki maksada uymakta ve bütün gözlerin gelinin ve gelinliğin üzerinde toplanması sağlanmaktadır.

Bazı kabarık etekli gelinlik modelleri tek askılı olarak tasarlanmaktadır. Tek askılı olarak tasarlanan modellerin askı kısımlarındaki süslemeler gelinliğin daha canlı görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.  Aynı zamanda tüm gelinliklerde tüllerden süslemeler de yapılmaktadır. Kimi kabarık etekli modellerdeki dantel işlemleri gelinliğe ayrı bir hava katmaktadır. Bazı gelinliklerdeki kumaştan yapılan gül ve daha farklı çiçek figürleri gelinliğin etek, bel ve üst kısımlardaki farklı yerlere yerleştirilmesi sağlanarak diğerlerine göre çok daha hareketli gelinlik modelleri yaratılmaktadır.

4 yorum

  1. Yıllardir hatta kucuklukten beri kabarik gelinlik modeline hastayim ben cok begeniyorum bu tip gelinlik modelini 2014 kabarık gelinlik modelleri tam benim istediğim gibi ya :)))

  2. 2014 kabarık gelinlik modelleri ile ilgileniyorum sebebi ise yakında kız kardeşimin evlenecek olması ben istediğim gelinliğe sahip olamadım. onun için en azından kardeşim hoş bir gelinlige sahip olsun istiyorum bilmiyorum ne kadar doğru olur ama 🙂

  3. ya kabarık gelinlik modellerine bayılıyorum bunun en büyük sebebi de galiba ablamın gelinlik tasarımcısı olması bende onun yanında çalışıyorum bazen bende mi tasarımcı olsam diye düşünmüyor değilim 🙂 bir gelini mutlu etmek beni mutlu ediyor 🙂

  4. yıllardır hayal ettiğim gelinlik modeli şimdi 2014 kabarık gelinlik modelleri koleksiyonunda çıktı ya ben bu gelinlik modeli ne kadar aradım bir bilseniz 🙁 ama buldum şimdi tasarımcıma gösterebilirim…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*