2014 Hamile Elbise Modelleri

Bu sene hamile kadınlara özel olarak tasarlanmış elbise modellerinin birçoğu, moda tasarımcılarının ulaşmak istediği amaca yönelik olarak çalışacağı tahmin edilmektedir. Kadınların hamilelik dönemi gibi zor ve morale ihtiyacı olan zamanlarında en çok desteği verecek olan güzel görünme isteği, onların en önemli moral kaynağı olacaktır. Bu amaca ulaşmak için tasarlanmış modeller yaz aylarına hazırlandığımız şu günlerde mağazalardaki yerini almaktadır. 2014 yılı hamile elbise modelleri güzel günlerin habercisi olarak bütün evli kadınların gardıroplarındaki yerini almaktadır. Bu sene için hazırlanmış modellerde özellikle kruvaze tasarımları dikkat çekici bulduğumu belirtmeliyim. Şimdi bu modellere biraz daha yakından bakalım.

2014 hamile elbise modelleri nelerdir?

Kadınlar hamilelik dönemlerinde, elbise bulmasının ve giyim kuşamına özen göstermesinin oldukça zor olduğu belirtmektedir. Artan kilolar, bir türlü sabitlenmeyen beden ölçüsü, vücudun şeklinin bozulması gibi nedenler kadınların moralinin bozulmasına fazlaca yetmektedir. Bu dönemde daha çok özel dikim elbiseler giymeyi tercih eden kadınların yaptıkları tercihin kesinlikle doğru olduğunun bilinmesi gerekir. 2014 hamile elbise tasarımları da tam da bu amaca yönelik olarak özel tasarımlardan üretilmiştir. Hamilelerin kendilerine göre ayarlamalarını yapabilecekleri ve bol kesim modellerden oluşan kreasyon birbirinden güzel tasarımları içermektedir.

Bu yılın hamile modellerinde kısa etekli ve askılı modeller dikkat çekmektedir. Birçok elbise modeli kruvaze olarak tasarlansa da yuvarlak yaka modellerin sayı bakımından az olduğu söylenemez. Renk olarak ilkbahar ve yaz aylarına uygun canlı renklerin kullanılması modellerin daha rahat seçilmesini sağlamaktadır. Renkli tasarımların yanında siyah ve lacivert renklerden oluşan modeller de bulunmaktadır. Hamile elbise modelleri daha çok rahat kesimlerle oluşturulsa da bazı modeller hamileliğin ilk aylarında kullanıma uygun olarak fit kesim olarak tasarlanmıştır. Ancak hamilelere genel olarak dar kesim elbise giymemeleri uzmanlar tarafından önerilir. Bunun nedeni olarak da hızla değişen vücut yapısının daha serbest olmaya ihtiyacının olması gösterilmektedir.

Tesettürlü kadınlara özel olarak tasarlanmış modellerde de uzun etekler, rahat kesim modeller ve daha kapalı üst kısım ilk göze çarpan özelliklerdir. Aynı zamanda kullanılan renklerin daha koyu renkler olması da tesettürün gereği olarak bu modellerde yer almaktadır. Koyu renk modeller sadece tesettürlü kadınlar için değil tesettür tercih etmeyen kadınlar için de hamile elbisesi tasarlanırken tercih edilmektedir. Bu elbiselerle daha çok yürümeyi kolaylaştırmak adına topuksuz ayakkabılar ve daha küçük boyutlarda çantalar kullanılmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*