2014 Dar Pantolon Modelleri

2014 Dar Pantolon Modelleri Resimleri (31)

Kadın dış giyiminde günlük kullanım için en ideal olan alt giyim elemanları pantolonlardır. Her ne kadar son yıllarda tayt modelleri çoğu zaman pantolonların önüne geçse de güzel görünüm açısından pantolon modelleri kadar etkili olamamıştır. Pantolon modelleri içinde ise en dikkat çeken modeller dar pantolon modelleridir. Bu senenin tasarımlarında renkli modellerle dikkat çeken dar pantolon tasarımları 2014 yılına daha şimdiden damgasını vurmuştur. Ünlü markaların da bu sene oldukça önem verdiği dar pantolonlar farklı cins kumaşlardan tasarlanarak her isteğe uygun hale getirilmiştir. Böylece rahatlık arayan olsun, görüntüye önem veren olsun veya her ikisini aynı modelde yaşamak isteyen olsun herkesin isteğine yanıt veren modeller ortaya çıkmış olmaktadır.

Dar pantolon modellerinde bu senenin modası tasarımlar nelerdir?

Pantolon modellerinde son yıllarda, kullanılan kumaşlarda ve tasarlanan modellerde ortaya çıkan farklılıklar herkesin beğenisini kazanmıştır. Özellikle bordo, hardal sarısı gibi farklı renklerde üretilen modeller kadın hatta erkek pantolon modellerinde klasik renklerin hegemonyasını ortadan kaldırmaktadır. Beklenenden daha büyük bir ilgiyle karşılanan bu modellerin çizimlerindeki farklılıklar yetişkin giyiminde yeni bir boyutun ortaya çıkmasını da sağlamıştır. Kadın pantolonlarında modası geçmeyen tek tasarım ise dar pantolon modelleri olmaktadır. Tasarımdaki bu vazgeçilmez özellik modelin üretiminde farklı tipte kullanılan kumaşlar ve kumaşlardaki renk seçenekleri ile çeşitlendirilmektedir. Dar pantolon modellerinin en dikkat çeken tasarımları ise açık tonlarda zemin üzerine rengarenk çiçek şekillerinin baskı tekniği uygulanarak ortaya çıkarılan kumaşlardan üretilen modelleridir.

Dar pantolon modelleri farklı tarzlarda üretilmektedir. Dar paça ve dar üst kısım bazı ince kumaşlı modellerde tayt rahatlığını sunarken, İspanyol paça tipi daha çok kalın kumaşlardan üretilen modellerde görülmektedir. Düşük bel tasarlanan modellerin yanı sıra yırtık kısımları olan pantolonlar da daha hareketli modellerdir. Bunlarla birlikte dar kesim pantolon modelleri daha çok kadın giyiminde kullanılır ve en fazla Jean pantolon modellerinde karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca dar kesim pamuklu ve keten kumaşlardan ve deriden üretilen modeller de sıklıkla tercih edilen dar pantolonlardandır.

Kadınlar dar giyinmeyi sevdikleri için birbirinden farklı renkte ve çok farklı kumaş türleriyle, deri malzemeden elde edilmiş birçok pantolon modeli üretilmektedir. Dar pantolon modellerini giymeyi tercih eden kadınlar bu modellerle daha çok uzun topuklu ayakkabılar kullanmaktadır. Topuklu ayakkabılar vücudun daha diri görünmesi açısından önemli bir işlevi yerine getirmektedir. Bu tarz pantolonlarla birlikte üst kısımda bir bluz ve üzerine renk uyumu sağlayacak ceket ile güzel bir kombin oluşturulabilir. Böylece ortaya konan kombin daha çok günlük kullanımda veya samimi bir arkadaş ziyaretinde kullanılabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*