2014 Bluz Modelleri

2014 Bluz Modelleri Resimler (23)

İlkbahar aylarında kadın giyiminde başlayan hareketlilik yaz aylarında da hızlanarak devam etmektedir. Kadın hazır giyiminde yaşanan bu hareketliliğin temel sebebi olarak ürün çeşitliliğindeki artış gösterilebilir. Bluz modellerinde de 2014 yılı için güzel tasarımlar modacılar tarafından tasarlanarak satışa sunulmuştur. Bluz modelleri 2014 yılında çok sayıda kadının rahat giyinmek için adresi olacaktır.

Bluz modelleri 2014 yılında nasıl şekillenmektedir?

Bluzlar kadınların yaz aylarında rahat giyim için tercih ettikleri kıyafetlerdir. Bu kıyafetlerin hem rahat oluşu hem de etek, pantolon, tayt veya şort ayrımı olmadan tümüyle birlikte giyilebilmesi daha rahat kullanılabilesinin önünü açmaktadır. Bluz modelleri tasarımındaki esneklik ile de modacıların özgürce çalışmalar yapmasını sağlamakla birlikte ilgi çekici tasarımların da ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Kadınlar geniş ürün çeşitliliğine sahip bluzlar arasından istenildiği gibi seçim yapılarak rahatlıkla giyebilirler.

Bu senenin bluzlarında son yılların modası olan aykırı tarzlar damgasını vurmaktadır. Moda tasarımcıları klasik bluz tasarımlarının yanı sıra ürettikleri yeni modellerle kadınların ilgisini bluzlar üzerinde toplamayı başarmaktadır.

Yılın bluz tasarımlarına bakıldığında genel olarak bahar ve yazın coşkusunu yaşatacak renklerde tasarlanan modellere rastlanmaktadır. Bluzlarda son yılların modası transparan modeller bu sene de oldukça revaçta olan modellerdendir. Kolsuz olarak tasarlanan transparan bluzların altında sadece bluzun rengine uygun sutyen tercih edilerek giyilmektedir. Bazı kısa kollu bluz modelleri ise renkli kolsuz atletlerle birlikte kullanılmaktadır. İlerleyen sezonlarda da trend bluz tasarımları transparan modasını çok iyi bir şekilde takip edecektir.

Bluzların bir kısmında kısa kollu modeller bulunmaktayken bir kısmı da uzun kol veya fakir kol modellerden oluşmaktadır. En çok ilgi gören kolsuz bluzlardan sonra ilgi konusunda ikinci sırada bulunan model transparan bluz modelleridir. Tamamı veya bir kısmı transparan olan modellerin satış ivmesi her geçen sene artarak devam etmektedir. Transparan modeller de bluzun tamamı veya bir kısmı transparan modeller olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Bluz modellerinde genel olarak dikkat çeken noktalardan biri de neredeyse tamamında göğüs dekoltesinin bulunmasıdır. Özellikle kruvaze modeller bluzlarda dikkat çeken dekoltelerdir. Bunun yanında asimetrik kesimlerin de bluz modellerine oldukça yakıştığı söylenebilir. Asimetrik kesim bir serbest çalışmanın ürünü olarak ortaya çıkmıştır. Böylece daha özgür tasarlanmış modeller oluşturulmuştur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*