2014 Bayan Gömlek Modelleri

Gömlek modelleri bayan ve erkek giyiminde oldukça önemli kıyafetlerdir. Erkek gömlek modellerinin genel olarak çizgisi, son zamanlarda piyasaya sürülen ilginç erkek gömlek tasarımları sayılmadığında bellidir. Bayan gömleklerinde ise çok çeşitli tasarımlar her mevsim ilgi odağı olmaktadır. 2014 bayan gömlek modelleri de oldukça ilgi çekici modellerle bayanların beğenisine sunulmaktadır.

Bu yılın bayan gömlek modelleri nelerdir?

Geçmişten bu yana birbirinden ilginç bayan gömlek tasarımları üretilmektedir. Bu sene de buna uygun gömlek tasarımları birçok giyim firması tarafından üretilmiştir. Bu modellerden en ilgi çekici olanları yazımızda tanıtılmaktadır.

Her sezon için vazgeçilmez tasarımlardan biri olan klasik dikim bayan gömlek modelleri, iş kıyafeti olarak tercih edilmektedir. Aynı zamanda bu gömlek modellerini takım elbise ve ceketlerle birlikte kullanmak da mümkündür. Klasik giyimde kullanılan gömlekler genel olarak sade tasarıma sahip olsa da ön kısmında süslemeler ve tül işlemeler bulunan gömlek modellerini bulmak mümkündür. Kısa kollu klasik dikim gömleklerin bazılarında kolun uç kısmı dar dikilmiştir.

Bayan gömlekleri tasarımlarından bazılarını, klasik dikim veya spor dikim gömlek olarak ayırmak pek mümkün olmamaktadır. Bahsedilen bu gömlek modelleri, günlük hayatta çok rahatlıkla tercih edilebileceği gibi klasik giyimde de kullanılabilmektedir. Bazı modellerde ise üzerindeki işlemeler ve dikim tarzı dikkate alındığında kesin bir ayrımdan söz etmek mümkündür. Kimi modeller sadece klasik giyim için kullanılabilirken kimi modeller ise daha çok günlük hayata uygun modeller olmaktadır.

Bu sene özellikle günlük giyimde renkli gömlek modelleri oldukça tercih edilir hale gelmiştir. Kırmızı, mor, saks mavisi, kiremit rengi, koyu yeşil, parlak siyah, turkuaz gibi farklı renklerden oluşturulan modellerin yanında, beyaz ve siyah renk modeller de bulunmaktadır. Bu sene için tasarlanan bayan gömlekleri genel olarak düz renk tasarlanırken bazı modellerde simetrik şekiller ve kareli modeller de bulunmaktadır. Bazı gömlek modelleri ise kendinden çizgili kumaşlardan oluşturulmuştur.

Her giyim sezonunda bayanların sıkça kullandığı gömlekler, kadınlar için giyimin vazgeçilmezleri arasındadır. Böyle olması bu sene de bayan gömlekleri konusunda tüm firmaların birbirinden farklı modelleri üreterek piyasaya sürme arzusunu her zaman canlı kılmıştır. Şimdilik üretilen bayan gömlek modelleri arasına önümüzdeki zamanlarda çok daha yeni modeller kazandırılacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*