2014 Abiye Tesettür Modelleri

2014 Abiye Tesettür Modelleri Resimleri (28)

Tesettür giyiminde oluşturulacak tasarımın temeli olan abiye modelleri genel olarak giyimi şekillendirmektedir. İşte bu nedenle tesettür giyiminde abiye modellerinin önemi oldukça büyüktür. Abiye tasarımcıları tesettür modasına uygun hazırladıkları modellerde birkaç önemli detayı göz önünde bulundurarak üretimi gerçekleştirmektedir. 2014 tesettür abiye modelleri de bu duruma dikkat edilerek ortaya konmuştur. Bu hassasiyetlerin tesettür abiye modellerinde kadının vücudunun şeklini belli etmeyecek şekilde olduğu söylenebilir. Tesettürün ruhuna uygun hazırlanmış modeller tesettürlü bayanlar tarafından yoğun ilgi görmekte ve bu modeller büyük satışlar görmektedir. Böylece tesettür giyim sektöründeki çizgi de belirlenmiş olmaktadır.

Abiye modellerinde tesettür modası nasıl şekillenmektedir?

Bu yılın abiye modellerinde geçen yıllara oranla daha renkli abiye tasarımları görmek mümkündür. Abiye modeli tasarlanırken daha ilk aşamada hangi vücut tipine göre olacağı belirlenmektedir. Daha sonra renkler ortaya konarak ince detaylar şekillendirilmektedir.

Tesettür giyiminin vazgeçilmezi olan başörtüsü, abiye modellerine uygun tercih edilirken abiye modellerinin aynı zamanda hangi kumaştan üretildiği de önemlidir. Bu nedenle tesettür abiye modelleri tasarlanırken kullanılan kumaşın kalitesi ve tipi doğru belirlenmelidir. Elbette ki tesettür giyiminde sadece abiye modelleri tercih edilmez. İyi tasarlanmış bir tunik ve pantolonla giyim sağlanabilir. Ancak tesettür giyiminde en çok abiye modelleri tercih edildiği için bu kadar fazla önem verilmektedir.

Tesettür abiye tasarımları genel olarak tek parça görünecek şekilde ve tek renk olarak tasarlanmaktadır. Tabi ki bunun yanında üst kısmı ve alt kısmı ayrı ve uyumlu olarak tasarlanan modeller de bulunmaktadır. Birçok tesettür abiye modelinde bel kısmında bir kuşak ya da kemer bulunmaktadır. 2014 yılı abiye tesettür modelleri de tasarımlarında bu özellik ile dikkat çekmektedir. Bu bel kuşağı ya da kemer eşarp, şal veya başörtülerle uyumlu olarak kullanıldığı takdirde uyumlu ve şık bir görünüm de ortaya çıkmaktadır.

Bazı abiye modelleri tek renk ve sade tasarlanarak üst kısmında ince bir ceketle kombin edilmektedir. Böylece ortaya konan modeller ile birlikte ceket renginde başörtülerle birlikte kullanılmaktadır. Buradan hareketle tesettür giyiminde abiye modellerindeki süslemeler ve renklerin önemli olduğunu belirtmek gerekir. Bu modellerin renkleri zemini oluştururken üzerindeki desenler veya beldeki kemer ve kuşaklar zemini renklendiren unsurlar olmaktadır. Başörtüsü de genel olarak zemin renginde değil zeminin üstüne işlenen renklerden seçilmektedir. Bu noktada tesettür abiye tasarımlarının çok canlı renklerden oluşturulmadığını belirtmek gerekir. Eğer bir model ortaya konulacaksa renklerden değil kumaşın katlanmasıyla elde edilen şekillerden yararlanılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*