1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi Hakkında

Şu ana kadar pek çok farklı diyet listesini denemiş ve test etmiş biri olarak şunu söyleyebilirim. İnternette kilo verdirme konusunda bir hayli iddialı olan listeler yer almaktadır. Bu konu başlığında dikkatli olmak ve emin olmadan şok diyet listeleri başlığına göz atmamak gerekmektedir. Bu yazımda 1 ayda 10 kilo verdiren diyet listesi hakkında bilgilendirme yapmaya çalışacağım. Hazırsanız başlayalım.

Nereden Başlamalı – Neye Dikkat Etmeli

Öncelikle hiçbir listenin size doğrudan kilo verdirmeyeceğini unutmamak gerekiyor. Ne olursa olsun öncelikle kendinizi hazır hissetmeniz gerekmektedir. Bu konuda hazırlıklı olmalı ve uzun vadede bunu hayata geçirmeye çalışmalısınız. Bu sebeple kilo vermenize yardımcı olacak ve engel olacak etmenleri inceleyerek başlayın.

Kilo Vermenizi Engelleyenler

 • Hareketsizlik
 • Beyaz üçlüsü
 • Abur cubur
 • Gereksiz öğünler

Kilo Verdirenler

Bu konuda ilk altı çizilmesi gereken sizsiniz! Kendinize olan güveniniz sayesinde hızlı bir şekilde kilo vermeye başlayabilirsiniz. İlk adımda kendinize olan inancınızın son derece büyük bir önemi olduğu unutulmamalıdır. Bir sonraki basamakta dikkat etmeniz gereken konu başlığı ise öğün sayısıdır.

Günde iki öğün yemeyi alışkanlık haline getirin. Son zamanlarda yapılan araştırmaların büyük bir çoğunluğu da bu noktada destekler nitelikte yer almaktadır.

Kilo vermek için sindirimin birinin bitmesini beklemeden yeni gıdalar almak hem sizi hem vücudunuzu yoracak ve fazlası tabi ki gıda olarak depolanacaktır.

İyi Bir Kahvaltı İlk Basamak

Artık iki öğün yemeye karar verdiğinize göre güne iyi bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz. Kaymaklar, ballar, ekmek kızartmaları olmadığı için listeniz örnek olarak şu şekilde olabilir.

 • Haşlanmış veya sahanda yumurta
 • Birkaç dilim ekmek
 • Çay
 • Zeytin
 • Peynir
 • Domates

Vücudunuzu kesinlikle kandırmaya çalışmayın. Çünkü bunlar uzun vadede sizin açınızdan sorunlar ortaya çıkarabilir. O sebeple yediğiniz şeylerin abartılması durumunda size büyük zararlar verecek şekilde kilo olarak depolandığı hep aklınızın bir köşesinde yer alsın.

Ara Öğünlerden Uzak Durmalı

Tabi ki ara öğünleri terk edin demiyoruz. Ben kilo verirken sadece iki öğün yemeye çalıştım. Bunun dışında kalorisi her ne kadar az da olsa hiç ara öğün almadım. Bu noktada dikkat etmeniz gereken konu başlığı kilo vereceğinize olan inancınızda saklıdır. Siz yeter ki kilo vereceğinize inanın. Gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

Akşam Yemeklerine Dikkat Edin

Aşırı yağlı, çok ekmek tükettiğiniz akşam yemeklerinden uzak durun. Alkol akşamları almayın. Mümkünse haşlama sebze yemekleri veya ızgarada pişmiş ana yemekler tüketin. Eğer ki az miktarda tüketecekseniz ara ara şımarıklıklar da yapabilirsiniz.

Saatleri Önemlidir

Tabi ki yemek yediğiniz saatler ve vücudunuzun sindirime harcayacağı zamanlara özellikle dikkat ederek başlayın. Bu sebeple sindirim için kendinize bir süre verin ve bu süreye kesinlikle özen göstererek devam edin.

Mümkünse akşam 18:00’den sonra yemek yememeye çalışın ve yemekten sonra çayın yanında kek – poğaça gibi kaçamaklar yapmayın. Gün içerisinde çektiğiniz çilelerin bir karşılığı olsun.

10 Kilo Verme İşleminin Karşılığı Nerede Peki

Şimdi diyorsunuz ki; “bir sürü detay bilgi var ve bir diyet listesi yok” Aslında burada diyet listesi sizsiniz!

 • Günlük düzenli olarak kilonuzu not alın.
 • Bol bol su için.
 • Tükettiğiniz gıdaların miktarını düşürün.

Bu şekilde son derece hızlı ve kalıcı bir şekilde kilo verme işleminizi sürdürebilirsiniz. İnternette yer alan diyet listelerine de pek fazla kulak asmayın. Uzun vadede kilo vermeyi düşünüyorsanız listeyi biraz daha esnek hazırlayabilirsiniz. Merak ettiğiniz soruları yorumlar bölümünden bana sormayı unutmayın ve sağlıkla kalın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*